Anasayfa / Genel / TOBB Başkanı: Kredilerde normalleşme başladı

TOBB Başkanı: Kredilerde normalleşme başladı

Firmaların bankalardan talep ettikleri kredileri alamadıklarından, alabilenlerin dahi sayı yüksek faiz oranlarıyla karşılaştıklarından yakınan Hisarcıklıoğlu, kamu bankalarında tek rahatlama başladığını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Kırklareli Ticaret Borsası Soğuk Hava Deposu açılışında yaptığı konuşmada, finansman sorununa ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Üç gün önce kredi temsilcileriyle tek araya geldiklerini müfit Hisarcıklıoğlu, “Üç gündür gördüğümüz tek şey var, kamu bankalarında tek rahatlama başladığı, eksiksiz Türkiye’dahi tarafıma dönüşler başladı. ‘Kamu bankalarının Haziran 25’ten sonra kredi kullanımında çıkarttığı zorluk içildikten normalleşmeye geldi başkanım’ deyola. Öteki taraftan şimdi özel bankalarla bile ilgili sorunlarımız var. Onların faiz limitlerinin yüksekliği ile ilgili yetişkin tek rahatsızlığımız var. İnşallah ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Hisarcıklıoğlu ile Kırklareli Valisi Birol Ekici, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Borsa Başkanı Turhan Altıntel, soğuk hava deposunun açılışını gerçekleştirdi.

Hisarcıklıoğlu, henüz sonra Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Facebook İstasyonu açılışı ile yeni hizmet binası temel atma töreninde, materyalizm sosyal platformları en sayı kullanan ülkeler arasında Türkiye’nin dahi olduğuna değindi.

Gençlerin Facebook istasyonundan en üst düzeyde yararlanmasını isteyen Hisarcıklıoğlu, yerde hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: