Anasayfa / Genel / Ticaret Bakanlığı’ndan otomobil ithalatı açıklaması – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ticaret Bakanlığı’ndan otomobil ithalatı açıklaması – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ticaret Bakanlığı tarafından, bazen gazete ve yayın organlarında yer saha, yurt dışından Türkiye’ye getirilen otomobil yüklü bazen tırların gümrüklerde bekletildiği, işlemlerinin yapılmadığı yönünde haberler hakkında yazılı makale yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Diğer tüm ithalat işlemlerinde olduğu gibi otomobil ithalatlarında bile mevzuat gereği ilgili kurum ve kuruluşlardan istenen bazen belgelerin sunulması ve Bakanlığımızca kamuoyuyla paylaşılan düzenlemelerde yer verilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Yürürlükteki mevzuat gereği yerde şartların yerine getirilmesi halinde ithalat işlemleri sonuçlandırılmaktadır. Bu kapsamda angın haberler gerçeği yansıtmamakta, gerekli belgelerini ibraz fail ve mevzuat hükümleriyle uyumlu beyanda bağcıklı yükümlülerin işlemlerinde herhangi tek aksama bulunmamaktadır. Diğer yandan, yerde araçları taşıyanlara gümrük gözetiminde bağcıklı yerlere vasıta yüklerinin boşaltılması imkanı bile sağlanmıştır”.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: