Anasayfa / Genel / TESK Genel Başkanı, “zorunlu trafik sigortasında teşvik artırılsın” talebinde bulundu – Son Dakika Türkiye Haberleri

TESK Genel Başkanı, “zorunlu trafik sigortasında teşvik artırılsın” talebinde bulundu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, zorunlu trafik sigorta sistemindeki basamakların genişletilmesinin olumlu tek gelişme olduğunu bildirdi.

1 Ocak 2023’ten itibaren zorunlu trafik sigortasında canlı basamak sistemiyle fiyat kademelerine 2 basamak henüz eklenmesinin sevindirici olduğuna işaret fail Palandöken, “Trafik sigorta basamakları henüz bile genişletilerek hiç cezası olmayan sürücüler için verilecek yüzde 50 teşvik oranı artırılmalı. 5-10 yıl süresince kaza yapmayan, sürücülerin zorunlu trafik sigortasında hatırı sayılır indirim yapılmalı ki trafik kazaları azalsın” değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, trafik sigorta primleri hesaplanırken sıkıntı puanına göre fiyat artışı yapıldığı gibi cezası olmayanlar için dahi indirim yapılmasının adaletten tek uygulama olduğunu bildirdi.

“SİGORTA ŞİRKETLERİ VE BANKALAR ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”

Öte yandan enflasyona tâbi ağrı ve yıl bazında kalan zorunlu trafik sigorta ücretlerinin az gelirli vatandaşı zorladığına dikkati cazip Palandöken, şunları kaydetti:

“İlk kez sigorta yaptıracak sürücülerin henüz trafik kazası geçmişi malûm olmadığı için indirimden faydalanamıyor. Enflasyona tâbi olarak ağrı ve yıl bazında kalan zorunlu trafik sigorta ücretleri özellikle az gelirli vatandaşın belini büküyor. Hem sigorta şirketleri hem dahi bankalar elini taşın altını koyarak geçmişte sağlanan taksit imkanını yeniden getirmeli. Ayrıca geçmişte 3-4 olan taksit sayısı bile mutlaka artırılmalı. Çünkü enflasyonla beraberce kalan fiyatlar karşısında vasıta sahipleri tek seferde yüksek meblağları ödeyemediği için sigortalılık oranı düşüyor.”


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: