Anasayfa / Genel / TESK Başkanı’ndan ‘taksimetre güncelleme bedeli düşürülsün’ çağrısı

TESK Başkanı’ndan ‘taksimetre güncelleme bedeli düşürülsün’ çağrısı

TESK Başkanı Palandöken, taksimetre güncelleme bedelinin düşürülmesini istedi. 

Palandöken, yazılı açıklamasında, söz konusu ücretin taksici esnafını zorladığını savundu.

Son iki yılda renksiz fiyatlarındaki artım nedeniyle taksici esnafın yılda 3-4 kez taksimetre güncellemesi yaptırdığına dikkati cazip Palandöken, “Yetkili servisler tarafından yapılan yerde güncelleme işlemlerinin bedeli 750 ile 1000 500 lira arasında değişiyor. Akaryakıttaki değişime tâbi zorunlu yapılan ve kısa zamanlı tek uygulama olan yerde hizmetin bedeli düşürülmeli” ifadesini kullandı.

”KAZANDIĞI PARA YETKİLİ SERVİSE GİDİYOR”

Palandöken, ülkenin her yerindeki yolcu portföyünün tıpkısı olmadığını vurgulayarak, özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler sayılmazsa, yolcu sayısı rengi olan yerlerde taksimetre güncelleme bedeli yüzünden taksicinin kazanacağı paranın yetkili servislere gittiğini öne sürdü.

”AYARLAMA YETKİSİ İLGİLİ KURULUŞLARA VERİLSİN”

Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerekli yazışmalarının yapıldığını nâkil Palandöken, “Taksimetre kalibraj yetkisi ilgili kuruluşlara verilirse mağduriyet ortadan kalkar” ifadesini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: