Anasayfa / Genel / TESK Başkanı’ndan çağrı: Kira stopajı kaldırılsın

TESK Başkanı’ndan çağrı: Kira stopajı kaldırılsın

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların kalan kira giderlerine dikkati çekerek, stopajın tamamen kaldırılması gerektiğini belirtti.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, esnaf ve sanatkarlar için henüz fazla kolaylık sağlanmasını istedi.

Esnaf ve sanatkar için iş yeri kirasından kartalgillerden stopaj vergisinin önemli tek yük olduğunu tamlayan Palandöken, şunları kaydetti:

“Bu yük esnafımıza ağır geliyor. Covid-19 salgını döneminde devreye kırılan uygulamayla stopaj iş yeri kiralarında yüzde 20’takt yüzde 10’a düşürülmüştü. Ancak yeniden yüzde 20 kira stopaj oranına geri dönülmesi esnafımızın üzerinde haksız tek yük oluşturuyor. Esnafımızın sırtında tek kambur olan kira stopajı tamamen kaldırılmalı.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: