Anasayfa / Genel / TESK Başkanı uyardı: Sigara fiyatındaki her yükselişte kaçakçılık artıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

TESK Başkanı uyardı: Sigara fiyatındaki her yükselişte kaçakçılık artıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak sigaraların artışıyla ilgili tek makale yaptı.

Açıklamasında sigara kaçakçılığının boyutunun arttığını tamlayan Palandöken, eş zamanlı baskınlarda tedarik ve tevzi zincirlerinin ortaya çıkarılması ile bütçe kaybının azalacağını kaydetti.

Sigara kaçakçılığının devleti 50 milyar zarara uğrattığını vurgulayan Palandöken, “Son operasyonlarda ilk 6 ayda 3,8 milyon paket kaçak sigara, 893 milyon içinde makaron ile 290 milyon doldurulmuş makaron, 192 ton tütün mamulü ve 252 1000 puro ele geçirildi. Bu bile devletimiz için 50 milyar liralık tek zarar demektir” dedi.

Tütün ve makaron kaçakçılığı alanında faaliyet gösteren suç gruplarına yönelik ilk yetişkin planlı operasyon olduğunun altını çizen Palandöken, açıklamasına şöyle sürme etti:

“Sigara içmek hiç kuşkusuz hem sağlık yönü hem dahi ekonomik olarak kesemize zarardır. Ancak zam yaparak sigara içmenin önüne geçilmez. Bunun için yapılması gereken eğitimdir.”


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Çin imalat sanayisi kasımda daralmaya devam etti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ekonomi ve finans haberleri servisi Caixin’in Çin Genel İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ekimde önceki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: