Anasayfa / Genel / TESK Başkanı uyardı: Sigara fiyatındaki her yükselişte kaçakçılık artıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

TESK Başkanı uyardı: Sigara fiyatındaki her yükselişte kaçakçılık artıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak sigaraların artışıyla ilgili tek makale yaptı.

Açıklamasında sigara kaçakçılığının boyutunun arttığını tamlayan Palandöken, eş zamanlı baskınlarda tedarik ve tevzi zincirlerinin ortaya çıkarılması ile bütçe kaybının azalacağını kaydetti.

Sigara kaçakçılığının devleti 50 milyar zarara uğrattığını vurgulayan Palandöken, “Son operasyonlarda ilk 6 ayda 3,8 milyon paket kaçak sigara, 893 milyon içinde makaron ile 290 milyon doldurulmuş makaron, 192 ton tütün mamulü ve 252 1000 puro ele geçirildi. Bu bile devletimiz için 50 milyar liralık tek zarar demektir” dedi.

Tütün ve makaron kaçakçılığı alanında faaliyet gösteren suç gruplarına yönelik ilk yetişkin planlı operasyon olduğunun altını çizen Palandöken, açıklamasına şöyle sürme etti:

“Sigara içmek hiç kuşkusuz hem sağlık yönü hem dahi ekonomik olarak kesemize zarardır. Ancak zam yaparak sigara içmenin önüne geçilmez. Bunun için yapılması gereken eğitimdir.”


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: