Anasayfa / Genel / Standard Poor’s Almanya’nın kredi notunu teyit etti

Standard Poor’s Almanya’nın kredi notunu teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard Poor’s Almanya’nın kredi notununun teyit edildiğini bildirdi.

Kuruluştan yapılan açıklamada, Almanya’nın uzun ve kısa vadeli özyazı ve yerel para birimi cinsinden kredi notlarının “AAA/A-1+” olarak teyit edildiği aktarıldı.

Ülkenin kredi notu görünümünün “gelişmemiş” olarak korunduğunu tamlanan açıklamada, Almanya’nın hariç ve mali tamponlarının, abar ekonomisinin ve kurumsal verimliliğinin, ülkenin Rusya-Ukrayna savaşının enerji fiyatlarındaki şok bile karışma olmak üzere bilvasıta etkilerini soğurma etmesine olanak tanıyacağını ve sonunda Almanya’nın kredi itibarının gelecek iki yıl içinde bozulmasını önleyeceği ifade edildi.

Açıklamada, Almanya ekonomisinin gelecek az ağrı içinde tek resesyona gerçek gittiği uyarısında bulunularak, reel gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) 2023 yılına kadar yüzde 0,3 daralmasının beklendiği kaydedildi.

SP’nin açıklamasında, Almanya’nın zengin ve çeşitlendirilmiş ekonomisinin, önemli net hariç kreditör konumunun ve ılımlı kamu açıkları ile pancar yükünün tampon sağlamaya sürme ettiği belirtildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: