Anasayfa / Genel / SPK’dan iki şirketin halka arzına onay

SPK’dan iki şirketin halka arzına onay

SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret AŞ’nin hisse başına 10,50’takt halka arzına onay verdi.

Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj Sanayi AŞ’nin 149 milyon 680 1000 liralık bedelci sermaye artırımına izin veren Kurul, Ak Faktoring AŞ’nin 103 milyon liralık, Doruk Faktoring AŞ’nin dahi 210 milyon liralık istikraz uzlaştıran ihraç başvurusunu uygun önemli.

Kurul tarafından, Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi AŞ pay piyasasında 1.06.2021-30.06.2021 döneminde gerçekleştirilen işlemler ile ilgili yapılan inceleme sonucunda, 4 kişiye toplamda 204 1000 944 liralık idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

SPK tarafından, Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’nin pay piyasasında 6.09.2019-31.03.2020 döneminde gerçekleştirilen işlemler ile ilgili yapılan inceleme sonucunda, 2 kişi ve 1 şirkete toplamda 1,6 milyon lira idari para cezası, ALB Yatırım Menkul Değerler AŞ nezdindeki A.Y’ye ilgili hesaptan 23.12.2021 tarihli Kurul Kararı sonrasında gerçekleştirilen işlemlerin incelenmesi sonucunda ise 1 kişi ve 1 kuruma toplam 1,280 milyon lira idari para cezası ve Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yapılan inceleme sonucunda, şirkete 153,7 1000 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Türkiye’dahi yerleşik kişilere yönelik internet vasıtasıyla yurt sayılmazsa kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 46 internet sitesine erişimin engellenmesi için SPK’nin 99. maddesinin rabia fıkrası uyarınca hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: