Anasayfa / Genel / SpaceX, 20. yılını nostaljik görüntüyle kutluyor!

SpaceX, 20. yılını nostaljik görüntüyle kutluyor!

Uzay çalışmaları yakın geçmişe kadar yalnızca NASA ve ESA üzere hükümetlerle çalışan ajanslarla yapılmaktaydı. Günümüze gelindiğinde ise faaliyetleri büyük ya da küçük olsun, uzaya yatırım yapan pek çok özel şirket görüyoruz. Bunlardan en bilineni SpaceX, çünkü uzaya birinci insan gönderen özel şirket olma üzere özel bir unvanı var.

Gerisinde Elon Musk’ın olduğu dev şirketin kurulmasından tam 20 yıl geçti. 2002 yılında, yani özel şirketlerin uzaya pek sıcak bakmadığı bir periyotta çıkagelen şirket 20. yaşına kadar geldi.

SpaceX, 20. yaşını bu görüntüyle kutladı

Dal uzay olunca, 20 yıllık bir şirkette mükemmel anlar birikebiliyor. Uzay araştırmalarının tabiatı gereği sıkça yanlışlar yapılsa da bu maratonda SpaceX, öteki şirketler kadar büyük muvaffakiyetler elde etti. NASA ile gerçekleştirilen misyonlar, tekrar kullanılabilen roketler ve beşerli uzay misyonları; 20 yılda mümkün olabildi. 2002’deki haline kıyasla, bugünlerde ismini çok daha sık duyduğumuz SpaceX’in yayınladığı görüntü şu halde:

Görüntüde şirketin iç operasyonlarından Elon Musk’ın konuşmalarına kadar pek çok görüntüden kesit görüyoruz. Bir dakikalık görüntüye çoğunlukla hoş anlar ve dönüm noktası niteliğindeki muvaffakiyetler yerleştirilmiş. Görüntüyle birlikte yapılan açıklamada ise şu sözler kullanılıyor:

Bugün SpaceX’in kuruluşunu ve bu inanılmaz takımın 20 yıllık muvaffakiyetlerini kutluyoruz – İşte inşa etmekten heyecanlandığımız gelecek.

SpaceX ve öbür uzay şirketlerinin gelecekte yapacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz. Sizce şirket, en büyük amacı olan Mars’ta koloni kurmayı gerçekleştirebilecek mi?


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: