Anasayfa / Genel / Sözleşmeliye kadro 2022: 90 bin taşeron işçi ne zaman kadroya girecek?

Sözleşmeliye kadro 2022: 90 bin taşeron işçi ne zaman kadroya girecek?

90 1000 taşeron işçi kadrosuna yönelik tarih beyin araştırılmaya sürme ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamada, 90 1000 taşeron işçinin kamuya kadrolu olarak geçmesine yönelik çalışmaların yapıldığı belirtilmişti. Peki, 90 1000 taşeron işçi ne zaman kadroya girecek?

90 BİN TAŞERON İŞÇİYE KADRO MÜJDESİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamalarda açıkta kalan 90 1000 taşeron işçinin kadro çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Bakan Bilgin’in açıklaması şu şekilde;

“Mesela geçici işçiler sorunu. Ben 2000 yılında genel müdürdüm, bizim geçici işçilerimiz vardı. Demir yolları ile görüşüyorum, geçici işçilerimiz hale geçici işçi… Bir türlü geçmeyen tek işçilik festival var. Bunu çözeceğiz. Geçici işçilik meselesinin çözülmesi lazım. Ayrıca 696 Sayılı KHK’yla geçen işçilerin problemleri var. Onların çözülmesi henüz kolay, o konuda hazırlıklarımız tamamlandı ama orada tek başka sorun henüz var, önemli tek sorun bile şuydu.

Yaklaşık 1 milyon işçi geçti ama o günkü şartlarda 90 1000 civarında tek işçi kapsam sayılmazsa kaldı. Onların kamuya kadrolu olarak geçmesi, onlara işçi kadrosu verilmesi konusunda bile eksiksiz çalışmalarımızı tamamladık. Onun bile malûm tek aşamadan sonra uygulamaya sokulacağının haberini vermek isterim.” niteleyerek konuştu.

90 BİN TAŞERON İŞÇİ KADROYA NE ZAMAN GİRECEK?

Bakan Bilgin, Bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçiler ve taşeron işçilerle ilgili çalışmaların sıra ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağını ve Meclis takvimine alınacağını belirtti.

Buna göre; 90 1000 taşeron işçinin kadroya ne zaman gireceği Aralık ayında malûm olacak.

90 BİN TAŞERON İŞÇİ KİMLERİ KAPSIYOR?

Bakan Bilgin, taşeron işçiye kadro için çalışmalara sürme ettiklerini kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetçi isyancı Gaetz oylamayı iptal etme sözü verirken, Meclis sözcüsü McCarthy ‘Öyle olsun’ diyor

Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, McCarthy’nin hükümetin kapanmasını önleyen yasayı geçirmek için Demokratların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: