Anasayfa / Genel / Sosyal yardım başvurusu ne zaman yapılacak?

Sosyal yardım başvurusu ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkan Erdoğan, sosyal yardımlar için 15 milyar liralık yeni tek paketin devreye alındığını ve haziran ayının 3. haftasından itibaren açınık-Devlet vasıta ile başvurulabilir hale geldiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası sosyal yardımlar için 15 milyar liralık yeni tek paketin devreye alındığını söyledi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bağcıklı Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Sosyal yardımlar konusunda müjde vermek istiyorum. Bu yıl Sosyal Yardım bütçemizi ek programlarla güçlendiriyoruz. Bu kapsamda karı desteği ile ekonomik anlamda dezavantajlı ailelere yönelik 15 milyar liralık yeni paketi devreye alıyoruz. Bu dayanak paketi Haziran ayının 3. haftasından itibaren açınık-Devlet vasıta ile başvurulabilir hale gelecek. Bir yıl süresince sürecek ödemelerin ilki dahi Kurban Bayramı öncesi yapılacaktır. Son tek yılda sosyal yardımlaşma ve tesanüt vakıflarının yardımlarından faydalanmış olan ailat herhangi tek başvuruya gerek kalmaksızın çocuklarını okullara kaydettirecektir. Anaokulu, anasınıfı yardım programının hayırlı olmasını diliyorum”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: