Anasayfa / Genel / Sosyal konut için gözler Kabine’de – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Sosyal konut için gözler Kabine’de – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe’dahi toplanacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantının ana gündem başlığı yine ekonomi.

Toplantıda iki konu öne çıkıyor. 81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin ayrıntılarının yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Konuyla ilgili zaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bile tek makale yaptı. Kurum, “Cumhuriyet tarihinin en yetişkin sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız” diye ağustos ayını işaret etti.

KİMLER FAYDALANACAK?

Projeden hiç evi olmayanların ve malûm tek gelirin altındakilerin faydalanması bekleniyor. Emeklilere, şehit ve gazi yakınlarına ve yeni evleneceklere dahi kota ayrılacak. 20 yıla varan vade ve uygun ödeme koşulları sunulacak.

HACİZ SORUNU DA GÜNDEMDE

Kabine’nin gündemindeki başka yazı ise az gelirli vatandaşların haciz sorunu… Adalet ile Hazine ve Maliye bakanlıklarının yetkilileri uzun süredir, az gelirli vatandaşların haciz sorununu budaklı için tek emek yürütüyor.

Kabine’dahi o çalışmaya son şekli verilecek. Bu çalışmanın detaylarının bile toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

ENFLASYONLA MÜCADELE

Enflasyonla mücadele kapsamında önümüzdeki devre atılacak adımlar bile toplantıda ele alınacak. Kabine toplantısında terörle mücadelede ve hariç politikadaki gelişmelere yönelik gelişmelerin dahi masaya yatırılması bekleniyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: