Anasayfa / Genel / Sermaye Piyasası Kurulu üst yönetimine 2 yeni atama – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Sermaye Piyasası Kurulu üst yönetimine 2 yeni atama – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Bazı vekillik, kurum ve kuruluşlara ilişkin tayin ve görevden alıntı kararları Resmi Gazete’dahi yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan Vekili Mutalip Ünal görevinden alınarak, yerine Enver Usca getirildi.

Öte yandan SPK Üyesi Ali Akay’ın bile görevine son verildi. Akay’dan boşalan SPK Üyeliği görevine ise Bülent Murat Haholu atandı.

ENVER USCA KİMDİR?

Enver Usca, 1975’te Mersin’dahi doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Silifke’dahi tamamlayan Usca, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Usca, Gazi Üniversitesi’nde ticaret hukuku üzerine yüksek lisans ve basamak programlarını tamamlarken, ABD Pacific McGeorge School of Law’bile bile hukuk alanında master yaptı.

İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü mütemmim Usca, gereksiz stajını tamamladıktan sonra tek süre hakim ve savcı adayı olarak çalıştı.

Usca, 1999’bile Uzman Hukukçu Yardımcısı olarak başladığı SPK’deki mesleki kariyerine Uzman Hukukçu ve Başuzman Hukukçu olarak sürme etti.

SPK’dahi Hukuk İşleri Dairesi Başkanlığı ve son olarak Kurul Başkan Yardımcılığı görevlerinde bağcıklı Usca, üniversitelerde Ticaret Hukuku ve Sermaye Piyasası Hukuku üzerine dersler veriyor. Evli ve iki evlât babası olan Usca’nın türlü dergilerde yayımlanmış akademik çalışmaları bile bulunuyor.

BÜLENT MURAT HAHOLU KİMDİR?

Bülent Murat Haholu, 1974’te doğdu. 1996’bile Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni mütemmim Haholu, 1997’dahi SPK’dahi Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı.

Haholu, 2001’dahi uzman olarak atanmasının akabinde 2004’te Atılım Üniversitesi’nde işletme yönetimi alanında MBA derecesi öncü.

2007’dahi American University Washington College of Law’bile Business and Financial Regulation üzerine LL.M programını tamamlayan Haholu, kamuyu il konusunda Avrupa Birliği düzenlemelerinin ülke mevzuatına alınmasına yönelik projelerde çalıştı.

Haholu ayrıca, menkul kıymetleştirme üzerine mevzuat çalışmalarında görev alarak varlığa dayalı menkul kıymetler, varlık teminatlı menkul kıymetler ve kira sertifikalarının sermaye piyasalarına kazandırılmasına katkı sağladı.

Haholu, 2009-2016 döneminde Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde kamunun aydınlatılmasından sorumlu birimde Grup Başkanı olarak görev yaptı. 2016-2017’dahi Piyasa Gözetim ve Denetim Dairesi’nde Daire Başkanı olarak görev yapan Haholu, son olarak Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görev yapıyordu.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: