Anasayfa / Genel / Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılıyor

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı zaman hizmete alınacak. 

Saat 16.00’bile yapılacak açılma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bile katılacak. 

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı, günlük 1 milyon 200 1000 yolcuya hizmet verebilecek. Metronun hızı ise saatte 80 kilometre olacak.

Açılış öncesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu NTV’ye açıklamalarda bulundu.

Karaismailoğlu, “Büyük yatırımın bitirilmesi ve hizmete alınacağı için gururluyuz. İstanbul gibi yetişkin metropoller için olmazsa olmazlardan akraba” dedi.

HATTIN UZUNLUĞU 7,4 KİLOMETRE

Toplu taşımanın en önemli ayağının raylı sistemler olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, “Trafik sıkışıklığının azaltılması için yerde raylı sistemler ağını genişletmek gerekir” niteleyerek konuştu.

Projenin ayrıntılarına ilişkin malûmat dahi veren Karaismailoğlu, “Sabiha Gökçen Havalimanı-D-100 arasındaki mahallelerde metro ile buluşacak. Hattımızın uzunluğu 7,4 kilometre. 80 kilometre maksimum hıza sahip. Günlük yolcu kapsitesi 1.2 milyon olacak” ifadelerini kullandı.

Bakan şöyle sürme etti:

“Hattın tamamlanmasıyla Kadıköy meydandan Sabih Gökçen’açınık 50 dakikada ulaşılabilecek. D-100’takt buraya bile 10 dakikada gelinebilecek. Marmaray’a entegrasyon bile sayı önemli.

Ayrılıkçeşme istasyonundan aktarma yapılarak buradan Sirkeci, Kazlıçeşme ve Halkalı’ya kadar gitme imkanı oluyor. Bunun tek ayağı aslında Pendik istasyonuna ulaşmaktı. Pendik istasyonu İBB’nin sorumluluğundaydı. Maalesef sorumluluklarını yerine getirmedikleri için zaman o tarafı tamamlayamıyoruz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: