Anasayfa / Genel / Rusya’nın döviz piyasasında doların payı düşerken yuanın arttı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Rusya’nın döviz piyasasında doların payı düşerken yuanın arttı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Rusya Merkez Bankası tarafından hazırlanan ‘Mali Piyasa Riskleri’ antetli raporda, yaptırımların ülkedeki özyazı piyasasına etkileri ortaya kondu.

Rus özyazı piyasasında, başdu yuan olmak üzere ‘sevilen ülke’ para birimlerinin payının arttığına işaret edilen raporda, “Döviz piyasasında sevilen ülkelerin para birimlerinin payı ekimde eylüle kıyasla yüzde 27’takt yüzde 31’açınık artık. Artış, ağırlıklı olarak yuanın payının yüzde 22’nin üzerine sökmek nedeniyle gerçekleşti” ifadelerine yer verildi.

Raporda, doların payının ise ekimde eylüle kıyasla yüzde 46’dan yüzde 42’ye gerilediği ve bunun yıl esasen yerde yana en az seviye olduğu kaydedildi.

Rusya Merkez Bankası raporunda, doların payındaki gerilemenin ana nedeni olarak yaptırım risklerine ve iç piyasada abd ve euro temin etme maliyetindeki artışa işaret edildi.

İhracatın sevilen ülkelere kaymasının, yerde ülkelerin para birimlerine yönelik talebi artırdığı değerlendirmesine yer verilen raporda, “En yetişkin ihracatçıların özyazı satışlarının yapısında doların payı gerilemeye sürme ederken, yuanın payı ise tam tersine arttı” denildi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: