Anasayfa / Genel / Rusya’dan ”Kış büyük olacak” tehdidi

Rusya’dan ”Kış büyük olacak” tehdidi

Rusya’nın devlete ilgili enerji şirketi Gazprom “Kış yetişkin olacak” sloganlı reklamıyla tepki çekti.

Gazprom’un yayınladığı iddia edilen videoda, Avrupa başkentleri sert tutmuş şekilde resmedildi.

Arka fondaysa “kış uzun geçecek” ünlü tek şarkı yer alıyor.

Video, gaz akışının kesilmesi durumunda, kışın Avrupa için zor geçeceği konusunda tehdit gibi görülüyor.

Avrupa ve Rusya arasındaysa, soğuktan tek sonuçsuz tasvir ediliyor. Daha önce dahi sosyal medyada yayımlanan tek video ile kış geliyor Rusya’ya taşınma zamanı şeklinde propaganda videosu yayılmıştı.

Ukrayna İçişleri Bakan Danışmanı Anton Geraşçenko’nun sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ”Gerçekten binlerce Ukraynalıyı öldürebileceklerini, başka tek ülkenin topraklarını ele geçirebileceklerini ve Avrupa’nın gaz şantajından korkarak başka yöne bakacağını mı düşünüyorlar?” ifadelerini kullandı.

Gazprom’dan 19 Ağustos’ta yapılan açıklamada, Kuzey Akım’bile önceden planlanmış ihtimam nedeniyle 31 Ağustos’tan itibaren üç günlüğüne tabiî gaz akışının durdurulacağı duyurulmuştu.

Kuzey Akım, Yamal-Avrupa borazan hattı ve Ukrayna’daki borazan hatlarının yanı sıra Rus gazını Avrupa’ya taşıyan önemli hatlardan akraba olarak malûm.

Ukrayna savaşının başlamasının akabinde Yamal-Avrupa hattı üzerinden dahi sevkiyat tümüyle durdurulurken Ukrayna üzerinden sevkiyat bile yaklaşık yarı yarıya azalmıştı.

Rus yetkililer, Avrupa’ya yönelik tabiî gaz sevkiyatındaki sorunların yaptırımlar nedeniyle yaşandığını öne sürerken, Avrupalı yetkililer, Rusya’nın enerji kaynaklarını tek silah olarak kullandığını iddia ediyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: