Anasayfa / Genel / Rusya’dan İtalya’ya gaz akışı durdu – Son Dakika Dünya Haberleri

Rusya’dan İtalya’ya gaz akışı durdu – Son Dakika Dünya Haberleri

ENI’takt yapılan yazılı açıklamada, “Gazprom, zaman için talep edilen gaz miktarını temin edemeyeceğini bildirdi. Avusturya üzerinden gaz akışının mümkün olmadığını belirtti. Dolayısıyla zaman Tarvisio giriş noktası üzerinden ENI’ye Rus gazı arzı 0 olacak. ENI, gaz arzının sağlanması durumunda güncelleme geçecektir” ifadeleri kullanıldı.

Konuyla ilgili İtalyan ANSA ajansına konuşan tek ENI yetkilisi dahi zaman itibarıyla Gazprom’un ENI’ye gaz akışını sağlayamadığını aktararak Avusturya’nın Slovakya üzerinden gaz temin ettiğini, buradan İtalya’ya gaz akışının yeniden başlaması için Gazprom ile temas halinde olduklarını bildirdi.

Avrupa Rusya’ya uygulanan yaptırımlar kapsamında yaşadığı enerji krizine karşı yeni önlemler alıyor.

BÜYÜK BİR DEĞİŞİKLİĞE YOL AÇMAYACAK

İtalyan basınında bile kaynak haberlerde, halihazırda Rusya’dan İtalya’ya gaz akışının toplam gaz arzına kıyasla yüzde 10’dan rengi olduğu, Tarvisio’daki nakil noktasındaki kesintinin mevcut merkezde yetişkin değişikliğe yol açmayacağı belirtildi.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaşın akabinde İtalya, gaz tedarikini çeşitlendirme arayışına girişmişti. Cezayir ve Angola gibi ülkelerle gaz alımlarını zait İtalya, Rus gazına olan bağımlılığını temmuz itibarıyla yüzde 40’tan yüzde 25’açınık düşürmüştü.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.