Anasayfa / Genel / Renault, yatırımcıları Tesla’ya Avrupalı ​​bir rakip yaratma çabasında yeni EV şirketi Ampere’yi desteklemeye çağırıyor

Renault, yatırımcıları Tesla’ya Avrupalı ​​bir rakip yaratma çabasında yeni EV şirketi Ampere’yi desteklemeye çağırıyor

Fransız otomobil üreticisi Renault Group Çarşamba günü, yeni geliştirdiği elektrikli araç işletmesi Ampere’yi, düşük maliyetli elektrikli otomobiller satarak her yıl milyarlarca dolar kazanırken, dünyanın en iyi EV üreticilerine rakip olabilecek bir Avrupa devine dönüştürmeye yönelik iddialı planlarının ana hatlarını çizdi.

Renault, şirketi 2024 yılındaki ilk halka arz (IPO) için hazırlarken, şirketin Legend adı verilen yeni düşük maliyetli şehir otomobilini tanıtarak Ampere çevresinde yatırımcı heyecanı yaratmaya çalıştı ve firmanın gelirlerini şu şekilde artırmayı hedeflediğini söyledi: 2023 ile 2031 arasında her yıl %30.

Renault RNO’daki hisseler,
+%1,97
Paris’te listelenen otomobil üreticisinin stoklarının önceki 12 aya göre %7 artmasıyla Çarşamba günü %2 arttı.

Planlar, 1 Kasım’da Renault’dan alınan Ampere’nin, elektrikli otomobillerinin içten yanmalı motorlarla (ICE) fiyat eşitliğine ulaşmasını sağlamak amacıyla önümüzdeki dört yıl içinde elektrikli araçların maliyetlerini %40 oranında azaltmayı hedefleyeceğini öngörüyor. ) araçlar 2027/28 itibarıyla.

Strateji, Ampere’nin yılda 10 milyar Euro gelir elde etme amacıyla 2025 yılına kadar dört yeni düşük maliyetli EV’yi piyasaya sürmesini, ardından yıllık üretim yapma çabasıyla 2031 yılına kadar yelpazesini yedi “rekabetçi” elektrikli otomobili içerecek şekilde genişletmesini sağlayacak. geliri 25 milyar Euro.

Renault CEO’su Luca de Meo, yatırımcılara yaptığı bir sunumda, elektrikli otomobilleri “demokratikleştirme” ve Avrupa’nın hızla büyüyen EV’sinden yararlanma çabası kapsamında Ampere’nin yılda 20.000 Euro’nun altındaki fiyatlarla satmayı planladığı yeni Legend bütçeli EV’sini de açıkladı. pazar. Ampere’s Legend, 20.000 €’nun altındaki fiyatlarla Tesla’nın EV’lerinden önemli ölçüde daha ucuz olacak.

Renault şefi de Avrupalı ​​yatırımcıların vatansever duygularına hitap etmeye çalıştı ve onları Ampere’yi ABD devi Tesla ve Çin’in önde gelen EV üreticilerine Avrupalı ​​bir alternatif olarak desteklemeye çağırdı.

De Meo yaptığı açıklamada, “Ampere, Avrupa endüstrisinin Doğu ve Batı’dan gelen zorluklara karşı iddialı, bütünsel ve yapısal bir tepkisidir” dedi.

Renault’nun mali işler müdürü Thierry Piéton, halka arzın gerekçesini özetlerken şunları söyledi: “Halka arz, Renault Grubu kaynaklarından yararlanmadan Ampere’nin gelişimini daha da hızlandırmak için bir fırsattır”

Ancak Piéton, Renault’nun “ne pahasına olursa olsun” Ampere halka arzına devam etmeyeceğini ve otomobil üreticisinin piyasa koşulları uygun hale gelene kadar beklemeye istekli olduğunu söyledi.

Finans şefi, “Ampere’nin değerine o kadar ikna olduk ki, bunu ne pahasına olursa olsun yapmayacağız” dedi. “2024’ün ilk yarısında halka arza hazırlanıyoruz, ancak yalnızca pazarın bu harika franchise için doğru değerlemeyi sürdüreceğinden emin olursak ilerlemeye devam edeceğiz.”


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: