Anasayfa / Genel / Renault Group Türkiye CEO’su: Vergi konusunu hükümet ve devlet yetkilileriyle konuşacağız

Renault Group Türkiye CEO’su: Vergi konusunu hükümet ve devlet yetkilileriyle konuşacağız

Araç bulunurluğunun sadece Türkiye’dahi olumsuzlama, atlas her yerinde tek sorun olduğuna dikkati cazip Renault Group Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Doğu, “Önümüzdeki zamanda hükümet ve mevki yetkililerimizle çalışıp sektör olarak, vergi politikalarının özellikle giriş seviyesindeki vesait için henüz ulaşılabilir hale getirilmesine beraberce çalışacağız” dedi. 

İstanbul’bile plânlı Automechanika İstanbul fuarında konuşan Doğu şunları kaydetti:

“Dünyanın birçok yerinde ikinci elde vasıta bulunamıyor. Çünkü insanlar yeni vasıta alamıyor. Yeni vasıta alamayınca mecburen aracını tekrardan tamir ettirip henüz uzun mesafede kullanmaya başlıyor. Türkiye’nin şu anda en yetişkin kanayan yarası, Türkiye’deki vasıta parkının yaklaşık dörtte birinin 20 yaş üzerindeki araçlardan oluşması… Önümüzdeki zamanda hükümet ve mevki yetkililerimizle çalışıp sektör olarak, vergi politikalarının özellikle giriş seviyesindeki vesait için henüz ulaşılabilir hale getirilmesine beraberce çalışacağız. Bunu başarmamız gerekiyor.”

‘YENİLENMİŞ ARAÇ’ PROJESİ

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, malûm tek yaşa gelen araçları yenileyerek tekrar satışa sunma konusunda ağırlıklı bulundu.

Yenilenmiş vasıta satma konusunu araştırdıklarını tamlayan Doğu, “Şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz. Fransa’bile ‘Refactory’ dediğimiz sistemle araçları yenileyip yine fabrika garantisiyle tekrardan satmak anlamına geliyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Son aşamalara geldik, inşallah onu Türkiye’dahi lanse ederiz. Ancak şu andaki sıkıntı; ikinci elde vasıta bulunmuyor. Yani yerde sistemi açtığınız zaman ikinci elde vasıta yoksa nasıl yenileyeceksiniz gibi tek sürü konular var. Açmak için gerçek zaman mı olumsuzlama mi onu düşünüyoruz ama planlarımızda var” şeklinde konuştu.

“ELEKTRİKLİ ARAÇ DÖNÜŞÜMÜ”

Bunun yanı sıra Türkiye’nin her türlü dönüşüme, özellikle teknolojik dönüşüme ayak uyduracak kapasitesinin sayı yüksek olduğunu vurgulayan Doğu, şöyle sürme etti:

“Bundan sadece 6-7 sene önce Türkiye, yenilenebilir enerjide hiçbir yerdeydi. Bugün Avrupa’bile en sayı yenilenebilir enerji üreten 7’nci ülke. Aynı şekilde nüfusumuzun yüzde 50’sinin 30 yaş altında olması nedeniyle tığ gelişmiş pazarlara göre sayı henüz çabucak uyarlanmış oluyoruz. Bir dahi bizim ülkemiz yetişkin. Ülkemiz yetişkin olduğu için şayet tek vasıta sahibiyseniz, tek yerden tek yere giderken sayı yakıt harcıyorsunuz. Yakıt fiyatlarının ne duruma geldiği malum. Elektrikli araçta özellikle yakıt fiyatlarının artmasıyla beraberce sayı hızlı tek tahavvül olacağı bile malum.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.