Anasayfa / Genel / Putin’den tahıl ve gübre açıklaması – Son Dakika Dünya Haberleri

Putin’den tahıl ve gübre açıklaması – Son Dakika Dünya Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya ile Belarus’un çevre gübre ihtiyacını gidermek için tedbir alacağını söyledi.

Putin, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile St. Petersburg’bile tek araya geldi.

Görüşmenin başında yaptığı konuşmada Putin, Rusya ve Belarus’un çevre piyasasının en yetişkin gübre tedarikçisi olduğunu hatırlattı.

Dünya piyasası ve sürekli müşterilerin gübre ihtiyaçlarının karşılanması konusunu ele örtmek istediğini tamlayan Putin, çevre gübre ticaretinin yüzde 15’ine, bazen gübre türleri için dahi yüzde 25 pazar payına sahip olduklarını anımsattı.

Vladimir Putin, “Gübre eksikliği elbette gelecek yılki hasat beklentilerini azaltıyor. Bütün bunlar sayı üzücü. Biz ve sizinle (Belarus ile) tüketicilerimizin, müşterilerimizin taleplerini karşılamak için bize tâbi olan her şeyi yapma ve tüm önlemleri alıntı konusunda anlaştık.” ifadesini kullandı.

RUSYA DÜNYA PİYASASINA 50 MİLYON TON TAHIL SEVKİYATINA HAZIR OLACAK

Rusya ve Belarus’un, tahıl sevkiyatıyla ilgili sorunlarının olmadığına işaret fail Putin, müşterilerin ihtiyacını gidermek için lojistik konusunu ayrıntılı ele örtmek gerektiğini belirtti.

Rusya’nın geçen yıl çevre pazarına 40 milyon ton tahıl tedarik ettiğini hatırlatan Putin, gelecek yılki hasat dönemine kadar 50 milyon tondan fazla teslimat yapmaya hazır olacaklarını söyledi. Putin, Belarus’un tahıl üretimini yerde yıl artırdığını dile getirdi.

“ABD’NİN AVRUPA’DA 200 NÜKLEER SİLAHI VAR, 257 UÇAK BUNUN İÇİN HAZIR”

Rusya ve Belarus’un güvenliği konusunda bile görüşlerini nâkil Putin, “Avrupa’bile ABD’nin 200 nükleer taktik mühimmatı var, çoğunluğu öğecik bombası. Bu 200 mühimmat, NATO üyesi 6 Avrupa ülkesinde bulunuyor. Bunların kullanılması için 257 uçak hazırlandı. Bu uçaklar sadece Amerikan olumsuzlama, bahsettiğim ülkelerin dahi uçakları.” niteleyerek konuştu.

Putin, ABD ve başka NATO ülkelerinin, sınırları yakınında nükleer silahlarla uçuş eğitimine misilleme yapılmasına gerek olmadığını söyleyerek, Belarus ordusunda bağcıklı Su-25 uçaklarının Rusya’bile modernize edilmesini teklif etti.

“ABD’NİN NÜKLEER SİLAH UÇAK EĞİTİMİNDEN ENDİŞELİYİZ”

Belarus’taki gübrelerin satışı için Rusya’nın St. Petersburg’bile tahsis ettiği limandan dolay memnuniyetini dile getiren Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, zamanla tahsis edilen yerin genişletilmeye ihtiyacı olup olmayacağını göreceklerini ifade etti.

Litvanya’nın, Rusya’nın Kaliningrad bölgesini izole etmek için Belarus üzerinden yerde bölgeye geçişi tevkif planı yaptığını söyleyen Lukaşenko, “Bu tek tür savaş ilan etmeye benziyor. Bu tür şeyler modern koşullarda kabul edilemez.” dedi.

ABD ve NATO uçaklarının, sınırları yakınında nükleer savaş başlığı ve nükleer yük terbiye uçuşlarından sayı endişeli olduklarını ve bunun, kendilerini strese soktuğunu söyleyen Lukaşenko, ellerindeki Su-35 savaş uçaklarının nükleer silah taşıyabilme kabiliyetine sahip olması konusunda Rusya’dan yardım istedi.

Lukaşenko, yerde durumun ciddi olduğuna ve misilleme yapılması gerektiğine dikkati çekerek, Brest’ten Vladivostok’a kadar en ciddi silahların kullanılmasına hazır olunması hususunu gündeme getirdiğini kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch, Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: