Anasayfa / Genel / Putin, Rusya’nın gübre ihracatını artırmaya hazır olduğunu söyledi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Putin, Rusya’nın gübre ihracatını artırmaya hazır olduğunu söyledi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova’bile ülkenin en yetişkin gübre üreticilerinden Uralchem’in ana hissedarlarından ve Rus Sanayiciler ve Girişimciler Birliği Gübre Üreticileri Komisyonu Başkanı olan Dmitriy Mazepin ile tek araya geldi.

Batılı ülkelerin yaptırımları nedeniyle Afrika ülkelerinin Rusya ile temasa geçtiğini tamlayan Putin, “Elbette neler olduğunu anlayamıyorlar. Çünkü sürekli olarak yoksul ülkelere yardım edilmesi gerektiğinden bahsediyoruz ve ücretsiz temin etmek istediğimiz gübre yardımları beraberce engelleniyor. Bu kesinlikle kabul edilemez” niteleyerek konuştu.

Rus gübre ihracatının ise gelişmeye sürme ettiğini nâkil Putin, şunları söyledi:

“Uralchem, atlas en yetişkin gübre üreticilerinden. Bazı ülkelerin yapay engellerine rağmen (ihracat) çalışmaların oldukça muvaffakiyetli gittiğini biliyorum. Engellerden en sayı zarar gören küresel piyasalar. Bu alanda istisnasız, tüm ortaklarımızla çalışmalarımızı genişletmeye hazırız.”

RUS GÜBRE İHRACATININ ÜÇ TEMEL SORUNU

Uralchem’in ana hissedarlarından ve Rus Sanayiciler ve Girişimciler Birliği Gübre Üreticileri Komisyonu Başkanı Mazepin ise Rus gübre ihracatının üç temel sorunla karşılaştığını belirterek, şunları kaydetti:

“Üç ana nokta var. Bunlar gemilerin kiralanması, sigortalar ve ödemeler. Bankalar sayı ciddi tek engel yaratıyor. Çünkü herhangi tek bankada benzinli az seviye tek hukukçu beraberce tüm ödemeleri engelleyebiliyor. Bu nedenle abd ve euro ile çalışmamayı öğrendik. Örneğin, Brezilya’ya gübre ihracatımız için ödemeler yuan ile yapılıyor.”

Euro ve abd kullanmaktan men edildiklerini ihbarcı Mazepin, gelişmekte olan sayı sayıda ülkenin gübre için ödemeleri yuan cinsinden yapmaya hazır olduğunu söyledi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: