Anasayfa / Genel / Petrol şirketleri yeniden Venezuela’ya gidiyor: ABD’den lisans kararı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Petrol şirketleri yeniden Venezuela’ya gidiyor: ABD’den lisans kararı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Arjantin’in “Radiofonica” isimli radyosuna konuşan Maduro, ABD tarafından ülkesine yönelik uzun süredir uygulanan ekonomik yaptırımların tek miktar gevşetildiğini ve bunun tasalandıran olduğunu belirtti.

ABD’nin hafif ama önemli adımlar attığını tamlayan Maduro, “Amerika Birleşik Devletleri, (ABD’li) Chevron’a, (İtalyan) Eni’ye ve (İspanyol) Repsol’a Venezuela’bile gaz ve petrol üretimini başlatmaları için lisans vermesi, hafif ama önemli adımlardır.” ifadesini kullandı.

ABD yönetiminin, iktidar ile muhalefet arasında Ekim 2021’dahi kesilen oyun müzakerelerinin yeniden başlatılmasını teşvik için yerde adımları attığı değerlendiriliyor.

AMERİKALILAR ZİRVESİ

Öte yandan ABD’nin Venezuela’yı Amerikalılar Zirvesi’ne çağrı etmemesine değinen Maduro, “Latin Amerika ve Karayipler’in sesinin, Amerikalılar toplantısına götürülmesi kanımca iyi görünüyor. Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez’in sesinde iyi temsil edileceğiz” dedi.

Maduro, Venezuela’nın dışlanmasının ABD’li yöneticilerinden korkusundan kaynaklandığını vurgulayarak, “Washington’bile ne yaparlarsa yapsınlar, Venezuela’nın sesi, Küba’nın sesi ve Nikaragua’nın sesi, Los Angeles’a ulaşacak ve bizim sesimiz orada olacak” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, 2 Mayıs’taki açıklamasında, Küba, Nikaragua ve Venezuela’nın demokrasiye saygı duymadıklarını gerekçe göstererek, yerde ülkeleri Amerikalılar Zirvesi’ne çağrı etmeyeceklerini duyurmuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: