Anasayfa / Genel / Petrol için ürküten tahmin: 380 dolara çıkabilir

Petrol için ürküten tahmin: 380 dolara çıkabilir

ABD’nin yetişkin bankalarından JPMorgan, ABD ve müttefiklerinin Rus petrol fiyatına sınır getirme yönündeki çabalarının sonuç vermesi ve Rusya’nın petrol ihracatının 5 milyon varil azalması halinde petrol fiyatlarının 380 abd/varile kadar çıkabileceğini öngördü.

Cuma günü yayınlanan raporda, “G7’nin Rusya’nın petrol gelirlerini kısıntı hedefi çerçevesinde petrol fiyatına 50-60 abd/varil sınırı getirilmesi Rusya’nın petrol akışını sürdürmesi halinde işe yarayabilir. Ancak Rusya’nın işbirliği yapmaması ve misillemede bulunması riski var.

Bloomberg’in haberine göre, Rusya kendi ekonomik çıkarlarına ötede zarar vermeden petrol üretimini 5 milyon varil/gün civarında kısabilir. Bunun gerçekleşmesi halinde petrol fiyatları fırlar” tespitini yaptı.

JPMorgan’a göre petrol arzının 3 milyon varil/gün azalması halinde Brent petrolünde fiyat 190 abd/varili, 5 milyon varil/gün azalması halinde 380 abd/varili görebilir.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: