Anasayfa / Genel / PCR testi zaruriliği kalktı mı? Bakan Koca açıkladı!

PCR testi zaruriliği kalktı mı? Bakan Koca açıkladı!

Bilim Konseyi toplantısından sonra basın karşısına geçen Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, kıymetli açıklamalarda bulundu. Salgının seyri, aşı programı, yerli aşı Turkovac’ın sonuçları, test siyasetleri, karantina ve izolasyon kuralları gündemiyle toparlanan şuranın aldığı yeni kararlar paylaşıldı. İzolasyon mühletinin kısaltıldığını söyleyen Bakan, birebir vakitte PCR testiyle ilgili beklenen açıklamayı da yaptı…

Bakan Koca: Sadece semptom gösteren şahıslar PCR testi yaptıracak

Aşısını ve hatırlatma dozunu olmuş temaslı vatandaşların artık karantinaya alınmayacağını açıklayan Bakan Koca, izolasyon konusunda ise olumlu hadiselerin tamamının 7 gün sonra test yaptırmaksızın izolasyondan çıkabileceğini bildirdi. “Bilim Şuramız gelişmiş ülkelerde uygulanan kuralları, hastalığın ulaştığı yaygınlık düzeyini de dikkate alarak tarama gayeli ve temaslı şahıslarda PCR testi zorunluluğunu kaldırmıştır,” diyen Sıhhat Bakanı, artık sırf semptom gösteren bireylerin PCR testi yapabileceğini açıkladı.

Ayrıntılar ekleniyor…


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.