Anasayfa / Genel / Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla dinliyor ve bence bu kısmen yetenek savaşının her zamankinden daha büyük olmasından kaynaklanıyor.”

20. yüzyılın büyük bölümünde erkeklerin her gün takım elbise giymesi ve kravat takmasının beklendiği resmi bir ofis kültürüyle tanınan IBM bile, esasen çalışanlarının işlerini nasıl ve ne zaman yapacaklarına dair kuralları belirlemesine izin veren şirketler arasındadır.

IBM’in CEO’su Arvind Krishna, üretken oldukları sürece, ofis çalışanlarının sabah 5 veya 11’de gelmelerini veya iş günlerinin 15:00 veya 21:00’da bitip bitmelerini umursamadığını söyledi.

“Bir işveren olarak, sen işi bitirebildiğin ve oldukça üretken olduğun sürece neden umursayayım?” diye sordu. “Aşırı diktatör olmaya çalışmamalıyım.”

Çalışanlara yönelik yaygın saygı, Amerikan şirketleri için köklü bir değişikliktir. Pew Araştırma Merkezi’ne göre onlarca yıldır işçiler daha uzun saatler çalıştılar ve 1980’de yaptıklarından yılda ortalama bir ay daha fazla çalıştılar. Çalışanların evden çalışmaya devam etmeye ve bir miktar bağımsızlık kazanmaya istekli olması şaşırtıcı.

MillerKnoll CEO’su Andi Owen, “Çalışanların işlerinin geleceğinde ne istediklerini söyledikleri, bir kuruluşun tepesindeki bir grup üst düzey yöneticinin bunun ne olacağına karar vermesinden çok daha önemli olacak” dedi. henüz kendi çalışanlarının tamamını tam zamanlı olarak istihdam etmeyen Aeron sandalye ve diğer ofis mobilyalarının üreticisi.

Upwork çalışanlarından gelen girdiler, Bayan Brown’ı pandeminin başlangıcında Chicago ofisini yeniden kapatma veya şirketin eski Silikon Vadisi genel merkezini tamamen kapatma konusunda hiç tereddüt etmeden bıraktı.


İlginizi Çekebilir

Patagonia CEO’su Ryan Gellert’in Tek Misyonu Var: “Ev Gezegenimizi Kurtarın”

Patagonia’nın genel müdürü olmak için resmi olmayan bir nitelik, ekstrem sporlara ilgi, güçlü bir meditasyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: