Anasayfa / Genel / Panera Ekmek, Covid, iş piyasası, enflasyon ve daha fazlasında nasıl yol aldı?

Panera Ekmek, Covid, iş piyasası, enflasyon ve daha fazlasında nasıl yol aldı?

Paris Anlaşması’nın hedeflerinin arkasında olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Zamanımız tükeniyor ve bu çok büyük bir meydan okuma. Bu nedenle bizim gibi bir firmanın burada lider olmamasının yanlış olacağına inanıyoruz.

İklim değişikliğinin iş dünyası üzerindeki etkisini hiç gördünüz mü?

Bu açıkça bir rüzgar ve risktir. Bu, tedarik zinciri tarafında çok yakından takip ettiğimiz bir şey çünkü çok kaliteli içeriklerimiz var. Bu yüzden iklim değişikliğinin mahsuller ve mahsuller üzerindeki etkisinin kesinlikle köşede bir tehdit olduğunu düşünüyorum. Bu, hayal bile edilemeyecek şekillerde ortaya çıkacaktır.

Şirket sıkı işgücü piyasasına nasıl hazırlanıyor?

Yeteneğe karşı savaş, endüstri için önemli ters rüzgarlar ve zorluklar yaratacaktır. Ancak, özellikle restoran alanında ileriye dönük yapısal bir unsur olduğunu düşünüyorum. Esnek ekonomi veya girişimci olma gibi insanların düşündüğü diğer seçenekleri düşündüğünüzde, yüksek kaliteli restoran işletmesi yöneticilerini işe almak gittikçe zorlaşıyor. İnsanlar yeniden değerlendiriyor ve “Hayatımı nasıl geçirmek istiyorum ve nasıl ortaya çıkmak istiyorum?”

Beceri oluşturmaya ve eğitmeye ve çalışanları elde tutmaya ve tanımaya büyük yatırımlar yaptık. Ancak uzun vadede daha büyük zorluk, konaklama endüstrisine daha fazla insanı çekmek mi? Ve Panera nasıl tercih edilen 1 numaralı işveren haline geliyor?

Tedarik zinciri kesintileri işletmeyi etkiledi mi?

Arz tarafında kesinlikle çok büyük bir aksama var. Soru yok. Ve bu da enflasyona ve diğer her şeye yol açar. Bizim için çalışan birçok stratejik tedarikçimiz var ve sözleşmelerimizin uzun vadeli doğası, pandemi sırasında tedarik zinciri darboğazlarını oldukça iyi yönetmemizi sağladı, paketleme gibi çok, çok düzensiz olan kalemler hariç. Ayrıca, kaynak kullanımımız tamamen ABD merkezli olacak, bu nedenle küresel kesintilerle ilgili olarak daha az oynaklık olacak. Bu nedenle, tedarik zinciri normale döndüğünde enflasyon bileşeninde bir miktar gevşeme göreceğimizden oldukça eminim.

Peki ya adil ücretler? Genç profesyonellerinizin başlangıç ​​maaşları bazı durumlarda hala asgari ücrete yakın.

Ön saflardaki çalışanlarımız için felsefemiz, yerel rekabette daha yüksek olmak istememizdir. Yerel rekabet ortamı ne olursa olsun, mevcut olandan daha iyi olmak ve bu temelde rekabet etmek istiyoruz. Ancak kültürümüz, büyüme fırsatlarımız ve eğitimimiz aracılığıyla kendimizi farklılaştıracağız. Çünkü finansal bir işlemle sınırlı değildir. Bundan daha fazlası, size nasıl davranıldığı, size nasıl saygı duyulduğu, nasıl büyüdüğünüz, markanın neyi temsil ettiği, Impact ajandası gibi şeylerle ilgili. İnsanlar bir şeyi temsil eden ve bir amacı olan şirketlerde çalışmak ister.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: