Anasayfa / Genel / Palo Alto Networks’ün hisseleri düşüyor. Analistler ‘gürültüyü’ görmezden gelmeyi söylüyor.

Palo Alto Networks’ün hisseleri düşüyor. Analistler ‘gürültüyü’ görmezden gelmeyi söylüyor.

Palo Alto Networks Inc.’in hisseleri, şirketin bir gün önce talebin önemli bir ölçümü olan faturalara ilişkin tüm yıl görünümünü düşürmesinin ardından Perşembe günü geriledi.

Ancak bir analistin notunu düşürmesine rağmen, geçtiğimiz gün diğer birçok analist yatırımcıların umutsuzluğunun temelsiz olduğunu söyledi ve yöneticilerin “benzeri görülmemiş düzeyde” veri ihlali olarak adlandırdığı bir ortamda, şirketten talebin hala güçlü olduğu yönündeki yorumlarını yineledi.

Palo Alto Ağları PANW,
-5,87%
Çarşamba günü, abonelik ve destek gelirlerini de hesaba katan bir ölçüm olan faturalara ilişkin tüm yıl görünümünü, daha önceki 10,9 milyar dolar ile 11 milyar dolar arasındaki görünümden 10,7 milyar dolar ile 10,8 milyar dolar aralığına düşürdü.

Yöneticiler, işletmelerin yüksek faiz oranlarıyla ve teknoloji harcamalarını kısıtlayan belirsiz ekonomik koşullarla boğuştuğu bir ortamda, bu değişikliğin müşterilerin Palo Alto’nun güvenlik hizmetleri için ödeme yapma şekli konusunda (indirimler, ertelemeler ve daha kısa süreli anlaşmalar yoluyla) daha fazla esneklik talep etmesinden kaynaklandığını söyledi. bir yıldan fazla.

Hisseler Perşembe günü %6,3 düşerken bile en az iki analist, görünümü ve satışları “gürültü” olarak nitelendirdi.

Perşembe günü Wedbush analistleri “fatura gürültüsünün” ötesine bakmaya çalıştıklarını söyledi. Ve talebin “kaya gibi sağlam” kaldığını söylediler.

Wedbush analisti Daniel Ives Perşembe günü bir araştırma notunda “Billings’in aşırı tepkisi ileriye giden yol ile karıştırılmamalı” dedi. “The Street doğal olarak bu çeyrekte görülen fatura rakamlarına aşırı odaklanmıştı; bunun Palo Alto’nun genel işlerine bakıldığında Street’in hafif bir aşırı tepkisi olduğuna inanıyoruz.”

“Çeklerimize benzer şekilde” diye devam etti, “şirket piyasada güçlü bir talep görüyor, ancak müşterilerin anlaşmaların süresi göz önüne alındığında daha ertelenmiş ödeme koşulları talep etmesiyle daha muhafazakar bir faturalandırma rakamına yöneliyor.”

Palo Alto’nun sonuçlarında daha fazla “gürültü” gören diğer firma olan Stifel’deki analistler, daha kısa faturalandırmalar görmenin şaşırtıcı olmadığını belirterek, trendin sektördeki benzerleri Fortinet Inc. FTNT ile tutarlı olduğunu ekledi.
-%1,50
ve Check Point Yazılımı CHKP,
-0,44%.

“Bunu büyük ölçüde gürültü olarak görüyoruz” dediler, “ve daha geniş anlamda Palo’nun güçlü konumlandırması ve büyüyen siber güvenlik platformu fırsatı konusundaki yükseliş duruşumuzu sürdürüyoruz ve Palo’nun en azından onlu yaşlar arasındaki gelir büyümesini sürdürmek için bir dizi itici güce sahip olduğuna inanıyoruz ve Gelecek yıllarda faaliyet marjı / (serbest nakit akışı) genişlemesi.”

Benzer şekilde Wells Fargo, faturalandırma trendlerine odaklanmanın “tüm olumlu yönleri ortadan kaldırdığını” söyledi. Evercore analistleri ise Palo Alto’nun bakış açısını “yalnızca makro düzeyde dikkat dağıtıcı” olarak nitelendirdi.

Yine de BofA Securities analistleri, “sağlıklı” bir çeyrek geçirmelerine rağmen Palo Alto Networks hisselerinin notunu nötr seviyeye düşürdü. Son çeyreklerde Palo Alto’nun artan faturalarını finanse ettikten sonra, Palo Alto müşterilerinin aradığı daha kısa anlaşmaların “muhtemelen tek seferlik bir olay olmadığını” söylediler.

BofA analisti Tal Liani, “Palo Alto’nun satıcı finansman faaliyeti son birkaç çeyrekte arttı, uzun vadeli anlaşmalar ve daha büyük anlaşma boyutları karşılığında finansman sağladı, bu da büyük fatura bakiyeleriyle sonuçlandı” dedi.

“Bu finansman faaliyeti ivme kazandıkça ve makroekonomik koşullar zayıfladıkça, müşterilerin üç yıllık anlaşmalar karşılığında daha fazla indirim talep etmesiyle Palo Alto’ya yönelik risk arttı” dedi.

Palo Alto Networks’ün hisseleri bu yıl şu ana kadar %74,6 arttı. Karşılaştırıldığında, S&P 500 endeksi SPX bu dönemde %17,7 artış gösterdi.


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: