Anasayfa / Genel / Octovan 11,5 milyon TL yatırım aldı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Octovan 11,5 milyon TL yatırım aldı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Küresel ekonomik yavaşlama belirtilerine rağmen Türkiye girişimcilik ekosistemi 2022’nin esasen yerde yana büyümesine hız kesmeden sürme etti. Güncel verilere göre, 2022’nin ilk çeyreğinde toplam 1,27 milyar dolarlık yatırım anlaşması yapıldığı bilinirken, yerli girişimciler çevre standartlarındaki teknoloji ve iş modelleriyle rekabette tek kadem öne çıkmayı başardı.

Bu konudaki son haber dahi lojistik sektöründe hizmet vermek için 2017’dahi kurulan, nakliye şirketleriyle müşterileri buluşturan tek pazaryeri olarak konumlanan Octovan’dan geldi. Ocak 2022’dahi duyurduğu yeni hizmeti Octovan Express ile açınık-ticaret lojistiğine odaklanan Octovan, Arz Portföy ve Vinci Yatırım’ın katıldığı finansman turunda 11,5 milyon TL yatırım öncü.

Yatırım süreciyle ilgili değerlendirmelerini paylaşan Octovan CEO’su Erhan Güneş, “2022 itibarıyla önemli tek nema ivmesi yakaladık ve Octovan Express hizmetimizle hız kesmeden büyüyoruz. Tamamladığımız yerde yatırım turundan elde ettiğimiz finansmanla modelimizi Türkiye’dahi tamamen kusursuzlaştırmayı hedefliyoruz. Halihazırda Türkiye’dahi çalıştığımız bazen şirketlerin yurt dışı operasyonlarını başlatmak üzere görüşmelerimiz dahi sürüyor. Öte yandan yakın dönemde Seri A yatırım görüşmelerine başlamayı planlıyoruz” dedi.

LOJİSTİĞİ TEKNOLOJİYLE BİRLEŞTİREREK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ODAKLANIYOR

Güvenilir nakliye şirketleriyle sorunsuz taşıma hizmetine ihtiyaç duyan kurumsal ve ferdî müşterileri tek araya getiren Octovan’ın şehir içi ve şehirler arası nakliye hizmetleri için tek pazaryeri olarak kurulduğunu tamlayan Erhan Güneş, “Mobil uygulamalarımızın kullanıcı odaklı arayüzü ve müşteri memnuniyetini önceliklendiren yaklaşımımızla, sabit fiyatlar ve sigorta gibi güvencelerle hizmet veriyoruz. Ocak 2022 itibarıyla duyurduğumuz Octovan Express hizmetiyle açınık-ticarette tıpkısı gün teslimat, randevulu teslimat ve fotoğraf ile ürün teslim alımı yapan ve teslimatı yapan tek model üzerinden çabucacık teslimat çözümleri sunmaya başladık. Bu hizmetimizle Trendyol, N11, Doğtaş, Arçelik, Pazarama, Vodafone gibi pek sayı pazaryeriyle işbirliği halinde çalışıyoruz. Octovan Express çözümleriyle materyalizm herkesin sorun gördüğü taşımacılık sektöründe teknoloji ve lojistiği birleştirerek yerde işin müşteri memnuniyetiyle yapabileceğini kanıtlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’DA 8,5 SAATTE BÜYÜK ÜRÜN TESLİMATI

Şehir içinde 24, şehirler arasında 72 saatte teslimat garantisi sunan ve mikrodalga fırın boyutuna karşılık gelen 30 desi ve üzeri ürün taşımacılığına odaklanan çözümü Octovan Express’in geçtiğimiz 6 ayda teslimat adetlerinde 10 kat büyüyen ve hacim bazında ise 15 kat nema yaşadığını dile getiren Octovan CEO’su Erhan Güneş, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Geçtiğimiz yıl ürünümüzü 6 ağrı süresince kapalı tek arifane test ederek yazılımımızın kusursuz tek arifane çalışmasını sağladık. Bugün Octovan Express, şehir içinde 24 saat garantisine %99,97 uyuyor. İstanbul içi teslimat saati ortalamamız 8,5 saat. Randevulu tek arifane gerçekleştirilen teslimatlarda binalarda asansör olmasa da ürünler müşterinin kapısına kadar ulaştırılıyor. Hızlı teslimat giderek önem kazansa bile 30 desi ürün taşımacılığında rekabet oldukça rengi. Octovan olarak her akraba yetişkin ürün taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış 1.200’ü sayı nakliye şirketiyle çalışıyoruz. Aldığımız yatırımla açınık-ticaret şirketleri ve ak eşya ile mobilya üreticileri başdu olmak üzere yetişkin ürün nakliyesine ihtiyaç duyan şirketlerin müşteri memnuniyetine katkıda bulunmaya ve tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya sürme edeceğiz.”

Arz Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Onuk, inovasyon ve girişimcilik faaliyetlerinin; girişim sermayesi yatırımları ile desteklenebildiği ölçüde ekonomilerin nema ve kalkınmasında önemli tek etkiye sahip olabileceğini vurguladı. Onuk akabinde şu ifade ile sözlerine sürme etti:

“Tech-InvestTR programı kapsamında kısa süre önce faaliyete geçirdiğimiz Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu başdu olmak üzere yönettiğimiz girişim sermayesi yatırım fonları ile ekonomilerin sayısal dönüşümüne katkı sunan, yenilikçi iş modelleri ve çözümler geliştirerek uluslararası ölçekte faaliyet yürütebilecek teknoloji tabanlı yeni nesil Türk girişim şirketlerini her zaman olduğu gibi desteklemeye sürme edeceğiz” 

Önümüzdeki dönemde ülkemizden dünyaya aclan muvaffakiyetli girişimcilik örneklerinin hızla artacağına yönelik beklentisini dile getiren Onuk, “Dünya genelinde yatırımcıların ilgisini çekmeyi muvaffak girişim şirketlerimizin oyun, lojistik teknolojileri ve yoğun teknolojiler başdu olmak üzere birbirinden farklı alanlarda faaliyet gösterdiğini gözlemliyoruz. Bizler dahi girişim sermayesi yatırımcıları olarak yalnızca bahsimize konu olan alanlar ile sınırlı kalmadan ülkemizin çevre genelinde girişimcilik faaliyetlerinin merkez üssü olmasına katkıda bulunmak için üzerimize sakıt görevleri yerine getirmek için üstün gayret göstermeye sürme edeceğiz” ifadelerini kullanarak sözlerini sonlandırdı.

Vinci Yatırım Komitesi Başkanı Şelale Zaim Gorton konu hakkında “Pandemi dönemini takiben kalıcı hacimli eşyaların bile içildikten internet üzerinden alınması normalleşti ve yaygınlaştı. Bu sadece Türkiye pazarına özgü tek hâl olumsuzlama, tek mega trend. Hacimli eşya kategorisinin ülkemizdeki öncüsü ve lideri olan Octovan, yerde turdaki yatırımla beraberce pazardaki konumunu pekiştirecek ve yurtdışı yapılanmasının ilk adımlarını atacak. Biz dahi üç senedir olduğu gibi Octovan’ı yerde yolculukta lojistik sektöründeki uzmanlığımız ve bağlantılarımız ile desteklemeye sürme edeceğiz” dedi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: