Anasayfa / Genel / New York borsası resesyon korkularıyla düşüşle kapandı

New York borsası resesyon korkularıyla düşüşle kapandı

New York borsası haftanın son işlem gününde resesyon korkularıyla düşüşle kapandı.

Kapanışta Dow Jones endeksi, 500 puana yakın üstün kaybetti ve yüzde 1,62 azalışla 29.590,41 puana geriledi.

S&P 500 endeksi yüzde 1,72 azalarak 3.693,24 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 1,80 kayıpla 10.867,93 puana indi.

Merkez bankalarının “şahin” politika adımlarının sürme etmesi ve kalan resesyon endişeleriyle endeksler, gün süresince negatif seyir izledi.

ABD Merkez Bankasının (Fed) arka arkaya 3’üncü kez 75 esas puanlık faiz artırımına gitmesi, resesyon kaygılarının derinleşmesini yanında getirdi.

Resesyon korkularıyla tahvil piyasalarında bile satışlar hızlanırken ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 3,81 seviyelerine kadar yükselmesinin akabinde yüzde 3,69’a geriledi.

Makroekonomik veri tarafında ise ABD’dahi imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), eylülde aylık hoş 0,3 puan artışla 51,8’açınık çıkarak piyasa beklentilerinin tersine yükseliş gösterdi. Ülkede hizmet sektörü PMI ise eylülde geçen aya göre 5,5 puan artarak 49,2’ye çıkmasına rağmen 50’nin altında kalarak hizmet sektöründeki daralmanın sürme ettiğini gösterdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: