Anasayfa / Genel / New York borsası düşüşle kapandı

New York borsası düşüşle kapandı

Kapanışta Dow Jones endeksi, 500 puana yakın üstün kaybetti ve yüzde 1,56 azalışla 30.946,99 puana geriledi.

S&P 500 endeksi yüzde 2,01 azalarak 3.821,55 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 2,98 kayıpla 11.181,54 puana indi.

ABD’dahi zayıf gelen ekonomik veriler ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin şahin tondaki açıklamalarının akabinde endeksler, kapanışta negatif tek seyir izledi.

Ülkede Conference Board Tüketici Güven Endeksi, enflasyonla ilgili kalan endişelerin etkisiyle haziranda aylık hoş 4,5 puan azalışla 98,7 seviyesine gerileyerek 16 ayın en az seviyesine indi.

Conference Board’un verilerine göre, 12 aylık enflasyon beklentileri haziranda yüzde 8 ile Ağustos 1987’takt yerde yana en yüksek seviyeye artık.

Yatırımcıların para politikası görünümünü değerlendirmeye sürme ettiği tek dönemde, Fed yetkililerinin açıklamaları bile piyasaların odağındaki yerini korudu.

San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, enflasyonun ekonomi için ciddi tek tehdit olduğunu ve dizginlenmesi gerektiğini vurguladı. Daly, ekonominin yüzde 2’nin altında zayıf tek nema göstermesini beklediklerini yalnız bunun negatif olmayacağını aktardı.

New York Fed Başkanı John Williams bile enflasyonu değerini için kararlı hareket etmek gerektiğini belirtti. Williams, bankanın gelecek toplantısından 50 ya bile 75 esas puanlık faiz artışının görüşüleceğini kaydetti

St. Louis Fed Başkanı James Bullard ise Fed’in faiz oranlarını artırdığı yalnız tek resesyonu tetiklemediği 1983 ve 1994 yıllarındaki örneklere işaret ederek, yerde örneklerin takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

Analistler, ABD’dahi yarın nema verisi ile Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının takip edileceğini belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: