Anasayfa / Genel / Netflix’in yılın ikinci çeyreğinde abone sayısı düştü

Netflix’in yılın ikinci çeyreğinde abone sayısı düştü

Netflix, yerde yılın nisan-haziran dönemine ilgili bilançosunu açıkladı.

Buna göre, şirketin yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın tıpkısı dönemine kıyasla yüzde 8,6 artışla 7,9 milyar dolara artık. Firmanın geliri, geçen yılın tıpkısı döneminde 7,3 milyar abd olarak kaydedilmişti.

Şirketin net karı ise ikinci çeyrekte geçen yılın tıpkısı dönemine göre yüzde 6,5 artışla 1,4 milyar dolara yükseldi. Netflix’in geçen yılın ikinci çeyreğindeki net karı 1,3 milyar abd olmuştu.

Firmanın hisse başına sakıt karı bile tıpkısı dönemde 2,97 dolardan 3,20 dolara artık.

Netflix’in sürdürümcü sayısı ise yılın ikinci çeyreğinde 970 1000 kişilik azalış gösterdi.

Bu dönemde Netflix’in sürdürümcü kaybının 2 milyonu bulması bekleniyordu.

Netflix’in sürdürümcü sayısı, 2022’nin ilk çeyreğinde dahi 200 1000 kişilik azalış göstermişti. Böylece şirket, ilk kez arka halef iki urup sürdürümcü kaybı yaşamış oldu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: