Anasayfa / Genel / Netflix 300 kişiyi işten çıkardı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Netflix 300 kişiyi işten çıkardı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Dünya boyutlarında 220 milyon abonesi bağcıklı sayısal yayın platformu Netflix, arka halef ikinci ağrı işten tarh yaptığını açıkladı.

Geçtiğimiz Nisan ayında 10 yılın akabinde sürdürümcü sayısında düşüş yaşadığını açıklamasının akabinde 150 kişinin işine son veren platform, Haziran ayında bile çoğunluğu ABD bürosunda benzinli 300 kişiyi işten çıkardığını duyurdu.

Netflix yaptığı açıklamada, başka alanlarda işe almaya sürme ettiğini dahi söylerken, “İşe önemli ölçüde yatırım yapmaya ve bu paralel olarak maliyetlerimiz artmaya sürme ederken, yerde ayarlamaları, henüz yavaş gelir büyümemiz için yaptık” ifadelerini kullandı.

ABONE FİYATINDA ARTIŞA GİTMİŞTİ

Disney Plus ve Amazon Prime Video gibi rakip platformların piyasaya sürülmesiyle son yıllarda şiddetli tek rekabetle karşı karşıya kalan Netflix, yakın zamanda başdu ABD, İngiltere olmak üzere sürdürümcü kayıplarına katkıda bağcıklı fiyat artışına gitmişti.

Yayın platformu, sürdürümcü sayısının yerde yılın başlarında 200 1000 düşmesinin akabinde Temmuz ayına kadar olan üç ayda iki milyon henüz düşmesini inkisarıhayal vurguladı.

GELİR KAYBINA REKLAM ÇÖZÜMÜ

Geçtiğimiz gün açıklamada bağcıklı CEO Ted Sarandos, Netflix’in fiyata hassas kitlelere hitap etmek için yeni reklam ortaklıkları araştırırken sayı şirketle görüştüğünü söyledi.

Sarandos, “Bugün bildiğiniz gibi Netflix’açınık reklam eklemiyoruz. ‘Hey, henüz az tek fiyat istiyorum ve reklam izleyeceğim’ tekbencilik insanlar için tek reklam katmanı ekliyoruz” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetçi isyancı Gaetz oylamayı iptal etme sözü verirken, Meclis sözcüsü McCarthy ‘Öyle olsun’ diyor

Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, McCarthy’nin hükümetin kapanmasını önleyen yasayı geçirmek için Demokratların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: