Anasayfa / Genel / Nebati: Enflasyonda düşüş aralıkta başlayacak

Nebati: Enflasyonda düşüş aralıkta başlayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sapanca’bile plânlı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde konuştu.

Nebati 2002’takt yerde zamana kadar Türkiye’dahi enflasyonun ortalama yüzde 13 olduğunu belirterek sıra ayındaki esas etkisiyle enflasyonda düşüşün başlayacağını ve enflasyonu tekrar yerde ortalamaya gerçek indireceklerini söyledi.

Bakan Nebati şunları söyledi: “AK Parti geçmiş hükümetlerin hiçbirinin yapamadığını başarıp özellikle dahi enflasyon alanında yönetmeyi başarmıştır. 1994-2002 yılları arasında Türkiye’dahi ortalama enflasyon yüzde 73. 2002’takt yerde zamana kadar ortalama enflasyon yüzde 13.”

Enflasyon sorununu kalıcı olarak ortadan kaldıracaklarını tamlayan Nebati, enflasyonla mücadelede, ekonomi politikasının tüm araçlarını, mevcut koşulları dikkate alarak en etkin şekilde kullanacaklarını ifade etti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Number of Domestic Investors in Stock Market Reaches 3.3 Million – Last Minute Economy News

November veri from the Central Registry Agency (MKK) revealed that domestic investor interest in Borsa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: