Anasayfa / Genel / Nasıl Sözlük Yazarı Olurum

Nasıl Sözlük Yazarı Olurum

Sözlükler görüşlerinizi özgürce paylaşabildiğiniz özgür platformlardır. Kimi sözlüklerde küfürlü söylemler serbestken bazılarında saygı esas alınır ve sözlük kurallarında açıkca belirtilir. Kural dışı yazılarda uyarı veya süresiz hesap kapatılması gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Nasıl sözlük yazarı olurum sorusuna gelirsek günümüzde onay beklemeden hemen yazar olmak istiyorsanız kaliteli üye gruplarından oluşan yeni sözlüklere kayıt olmalısınız.

Bilinen en eski interektif sözlük sitesi olan Ekşi Sözlük’te üye olmak isterseniz en azından bir iki sene kadar beklemeyi göze almalısınız. Keza artık daha kısa sürede üye olmak pek mümkün değil. Üye alımlarını kapattılar. Yazar hesabı satanlar var lakin buda 200 TL gibi bence son derece gereksiz bir parayı sokağa atmak anlamına geliyor. Ekşi’de sözlük yazarı olacağınıza alternatif sözlük sitelerinde ücretsiz ve üstelik birinci nesil yazar olarak sözlük yazarı hayatınıza başlayabilirsiniz.

Yeni ve Kaliteli Sözlük Siteleri

Yeni oluşmuş ama bomboşta olmayan günlük belli bir ziyaretçi sayısına ve entry giriş sayısına sahip olan sözlük sitelerini tercih etmelisiniz. Bu anlamda son dönemde giderek artan bir kitleye sahip olan ve çok yakında ikinci nesil alımlara başlayacak olan Eski Defterler Sözlük Sitesine bir göz atmanızı öneririm. Sözlük Nedir sorusuna bu linkteki yazıdan ulaşabilir ve detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Hala birinci nesil yazar alımları varken bence kaçırmayıp ilk nesil yazar olabilirsiniz. Genelde geçmişte yaşanan tarihte bugün yazılarını çok seviyorum ama aynı zamanda geleceğe damgasını vuracak önemli olaylara tarihin kilometre taşı dediğimiz hadiselerine ait kayıtlar tutuluyor bu sitede.


İlginizi Çekebilir

İşten çıkarmalarla, perakendeciler (yine) güvenli oynamak istiyor.

Perakendeciler doğru boyutu bulmaya çalışırlar. Pandemi sırasında alışveriş yapanlardan çok yüksek taleple karşı karşıya kalan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: