Anasayfa / Genel / NASA, ISS’nin yerden çekilen en net manzaralarını derledi!

NASA, ISS’nin yerden çekilen en net manzaralarını derledi!

Yaklaşık 24 yıldır insanlığın uzay araştırmalarına ışık tutan Milletlerarası Uzay İstasyonu (ISS), tabiri caizse üzerinde yaşanabilen bir yapay uydu diyebiliriz. Dünya yörüngesinde bulunan en büyük yapay uydu pozisyonunda bulunan uzay üssü, bugüne kadar 15 farklı milletten astronot ve kozmonota mesken sahipliği yaptı.

Uygun saatlerde bakıldığında çıplak gözle görülebilen Memleketler arası Uzay İstasyonu, fotoğrafçılar ortasında da adeta bir cazibe merkezi pozisyonunda. NASA da ISS’nin bugüne dek yeryüzünden çekilen en net imgelerini Twitter üzerinden bir ortaya getirmeye başladı. İşte ayrıntılar…

İşte ISS’nin yeryüzünden çekilen en net imgeleri

Milletlerarası Uzay İstasyonu’nun (ISS) yörünge yüksekliği 330 km ila 435 km aralığında değişiyor. İstasyon, vakitle azalan irtifasını artırmak için Zvezda modülünün motorlarını yahut ziyaretçi uzay araçlarından yararlanıyor. Bunun dışında bir günde Dünya’nın etrafında 15,5 tıp atabiliyor.

ISS’nin dünyanın dört bir yanındaki amatör-profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen binlerce imajı mevcut. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi de (NASA) fotoğrafçılardan Twitter’da açılan #SpotTheStation altında istasyonun yeryüzünden çekilen en net imajları bir ortaya getirmeye başladı.

İşte Memleketler arası Uzay İstasyonu’nun yerden çekilen en net imajları;

Pekala siz bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce paylaşılan ISS imajları ortasında en net olanı hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlere aktarabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: