Anasayfa / Genel / NASA, GOES-T üzere devasa uyduları roketlere nasıl yerleştiriyor?

NASA, GOES-T üzere devasa uyduları roketlere nasıl yerleştiriyor?

NASA, bugün yaptığı bir paylaşımda, devasa boyutlardaki uyduları roketlerin içine nasıl yerleştirdiğini gösterdi. Ayrıyeten, çok sık rastlayamayacağımız bu görsellerin, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin (NOAA) Florida’daki Cape Canaveral’dan 1 Mart’ta fırlatılması beklenen GOES-T hava durumu uydusuna ilişkin olduğu söylendi. İşte o görüntüler…

NASA, GOES-T hava durumu uydusu görsellerini paylaştı

Lockheed Martin tarafından inşa edilen 6 bin kiloluk GOES-T hava durumu uydusu, fırlatma alanından yaklaşık 16 mil uzakta, Florida Titusville’deki Astrotech Uzay Operasyonları tesisindeki dış kaplamasının içine yerleştirildi.

Dış kaporta, içeride inançlı bir halde sabitlenmiş uydu ile birlikte Perşembe günü United Launch Alliance (ULA) Atlas V roketinin üzerine yerleştirilecek. Akabinde, 28 Şubat’ta, tüm sistem sonraki gün fırlatılmak üzere Cape Canaveral fırlatma rampasına götürülecek.

GOES-T misyon yöneticisi Rex Engelhardt, NASA uyduları ve grupları hakkında, web sitesindeki bir yayında şunları söyledi:

İşler artık gerçek oluyor. GOES-T büsbütün monte edildi ve fırlatılmaya hazır. Önümüzdeki hafta, son fırlatma incelemelerini düzenleyeceğiz ve aktiflik gününe hazırlık olarak grupları ilgili konsollarında çalıştıracağız.

GOES-T, NOAA’nın GOES-R serisindeki üçüncü uydu olacak. Bu ağ, meteorologların gök gürültülü fırtınalar, hortumlar, sis, kasırgalar, ani seller ve öteki şiddetli hava olayları dahil olmak üzere kamu güvenliğini etkileyen lokal hava olaylarını izlemesini ve iddia etmesini sağlayacak.

GOES-T, ABD Batı Kıyısı, Alaska, Hawaii, Meksika, Orta Amerika ve Pasifik Okyanusu için kritik bilgileri NASA tarafına sunmaya ayarlı olacak. Ayrıyeten orman yangınları ve volkanik patlamalar üzere çevresel tehlikeleri tespit edecek ve izleyecek.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.