Anasayfa / Genel / NASA, GOES-T üzere devasa uyduları roketlere nasıl yerleştiriyor?

NASA, GOES-T üzere devasa uyduları roketlere nasıl yerleştiriyor?

NASA, bugün yaptığı bir paylaşımda, devasa boyutlardaki uyduları roketlerin içine nasıl yerleştirdiğini gösterdi. Ayrıyeten, çok sık rastlayamayacağımız bu görsellerin, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin (NOAA) Florida’daki Cape Canaveral’dan 1 Mart’ta fırlatılması beklenen GOES-T hava durumu uydusuna ilişkin olduğu söylendi. İşte o görüntüler…

NASA, GOES-T hava durumu uydusu görsellerini paylaştı

Lockheed Martin tarafından inşa edilen 6 bin kiloluk GOES-T hava durumu uydusu, fırlatma alanından yaklaşık 16 mil uzakta, Florida Titusville’deki Astrotech Uzay Operasyonları tesisindeki dış kaplamasının içine yerleştirildi.

Dış kaporta, içeride inançlı bir halde sabitlenmiş uydu ile birlikte Perşembe günü United Launch Alliance (ULA) Atlas V roketinin üzerine yerleştirilecek. Akabinde, 28 Şubat’ta, tüm sistem sonraki gün fırlatılmak üzere Cape Canaveral fırlatma rampasına götürülecek.

GOES-T misyon yöneticisi Rex Engelhardt, NASA uyduları ve grupları hakkında, web sitesindeki bir yayında şunları söyledi:

İşler artık gerçek oluyor. GOES-T büsbütün monte edildi ve fırlatılmaya hazır. Önümüzdeki hafta, son fırlatma incelemelerini düzenleyeceğiz ve aktiflik gününe hazırlık olarak grupları ilgili konsollarında çalıştıracağız.

GOES-T, NOAA’nın GOES-R serisindeki üçüncü uydu olacak. Bu ağ, meteorologların gök gürültülü fırtınalar, hortumlar, sis, kasırgalar, ani seller ve öteki şiddetli hava olayları dahil olmak üzere kamu güvenliğini etkileyen lokal hava olaylarını izlemesini ve iddia etmesini sağlayacak.

GOES-T, ABD Batı Kıyısı, Alaska, Hawaii, Meksika, Orta Amerika ve Pasifik Okyanusu için kritik bilgileri NASA tarafına sunmaya ayarlı olacak. Ayrıyeten orman yangınları ve volkanik patlamalar üzere çevresel tehlikeleri tespit edecek ve izleyecek.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: