Anasayfa / Genel / Mobilyada zam yolda

Mobilyada zam yolda

Pandemi döneminde başlayan hammadde krizi ve tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar, mobilya sektöründe ürünlerin zamlanmasına neden oldu.

Corona virüs salgınının neden olduğu sorunlar etkisini yitirirken, yerde kez dahi Rusya-Ukrayna savaşı kaynaklı enerji krizi göz gösterdi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasının ve MODEF Fuarcılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, ürünleri sayı ciddi şekilde zam geldiğini söyledi.

Uğurdağ, ”Bazı ürünlerimizde yüzde 150’ye yakın artışlarla karşı karşıya kaldık” bile dedi. 

Sektör yetkilileri, 2022 yılında ciddi maliyet artışları ile karşı karşıya kaldıklarını ama bunu tamamen fiyata yansıtamadıklarını söylüyor. Bu nedenle yılın ikinci yarısında bile ürünlere yeni zamların yansıtılacağı tahmin ediliyor.

Uğurdağ, ”İç piyasada daralma sürüyor. Bunun biraz henüz süreceğine yönelik öngörümüz var. Eğer konjoktürel 271 tadil yaşanmazsa; yerde seneyi heralde yüzde 50-60 civarında artışla kapatırız” açıklamasında bulundu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: