Anasayfa / Genel / Milyoner göçü rekora koşuyor (En çok BAE, Avusturalya ve Singapur tercih ediliyor)

Milyoner göçü rekora koşuyor (En çok BAE, Avusturalya ve Singapur tercih ediliyor)

1 milyon doların üzerinde serveti olan 88 1000 kişi yerde yıl ülkelerini terk edecek, yerde sayı gelecek yıl 125 1000 ile rekor kıracak.

Vatandaşlık ve oturum programları danışmanlığı hizmeti veren tek firmanın Küresel Vatandaşlık Raporu’na göre, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, yerde seneki göçün en önemli nedeni olarak öne çıkıyor.

Raporda en yüksek abd milyoneri çıkışının yaşanacağı ilk 10 ülke sırasıyla Rusya, Çin, Hindistan, Hong Kong, Ukrayna, Brezilya, Birleşik Krallık, Meksika, Suudi Arabistan ve Endonezya olarak belirlendi.

2022’dahi milyoner girişi en yüksek ilk 10 ülke ise Birleşik Arap Emirlikleri, Avusturalya, Singapur, İsrail, İsviçre, ABD, Portekiz, Yunanistan, Kanada ve Yeni Zelanda olacak.

Ayrıca, sayı sayıda milyonerin dahi Mauritius ve Monako’ya taşınması bekleniyor.

Araştırmaya göre, geleneksel olarak zengin yatırımcıları cazip ABD, İngiltere, Çin gibi ülkeler cazibelerini kaybediyor.

Milyoner göçünden en fazla yararlanacak olanların başında gelen ülkeler ise, karşılıklı vize muafiyetleri uygulayarak, turizmi canlandırarak, özel serveti, sermayeyi ve yetenekli insanları ülkeye maden göçmenlik düzenlemelerini hayata geçirerek öne çıkmaya çalışıyor.

Rapora göre, 2031 yılında Türkiye’deki milyonerlerin sayısının bile yüzde 10 artması öngörülüyor.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: