Anasayfa / Genel / Migros bir yılda 274 ton plastik atığı önledi

Migros bir yılda 274 ton plastik atığı önledi

Dünya Çevre Günü’nü hem doğaya hem dahi müşterilerine kazandıran etkinliklerle karşılayan Migros, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bile desteği ile 5 Haziran’bile mağaza ve online kanallarından ilişki yapan müşterilerine sayı kullanımlı ilişki çantası hediye ediyor. Sürdürülebilir ve izlenebilir tarım, gıda israfı, iklim değişikliği ve plastik atıklarla mücadele konularında çalışmaları bağcıklı Migros tek yılda 247 ton plastik atığın önüne geçti.

Plastik atıklarıyla mücadele alanındaki çalışmalarına müşterilerini ve tedarikçilerini dahi karışma fail Migros, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bile desteği ile Dünya Çevre Günü olan 5 Haziran’bile mağazaları, Migros Sanal Market ve Migros Hemen’takt ilişki yapan müşterilerine sınırlı sayıda sayı kullanımlı ilişki çantası hediye ediyor.

Migros ve Macrocenter müşterileri, “Poşetsiz Alışveriş Hareketi” kapsamında 17 Haziran tarihine kadar Money özellikli kartları ile mağazadan, poşet almadan yaptıkları alışverişlerde her 50 TL ve katları için keşide hakkı kazanıyor. Plastik poşet kullanımını azaltarak doğaya katkı sağlayan müşteriler türlü hediyeler kazanma fırsatı yakalıyor. “Poşetsiz Alışveriş Hareketi”ne bugüne kadar katılan 4 milyon kişi alışverişinde hiç poşet kullanmayıp keşide hakkı kazandı ve toplamda işlem başına poşet kullanımı oranı yüzde 21 düştü.

2021 yılında “Poşetsiz Alışveriş Hareketi” ile plastik poşet kullanımını yıpratıcı hassas müşterilerine dahi Ege Orman Vakfı vasıtasıyla Manisa Yunt dağına fidan dikerek  teşekkürlerini sunan Migros, bugüne kadar ek toplam fidan sayısını 564 bine çıkardı.

Hedef, 2023 yılında kadar 500 tona yakın plastik azaltımı

Migros, plastik atıklarla mücadele kapsamında 2023 yılına kadar 500 tona yakın plastik kulllanımını önleme taahhüdü kapsamında yapılan süreç iyileştirmeleri ve iş birlikleriyle ilk yılda 247 ton plastik atığın önüne geçti. Poşet kullanım alışkanlıklarının dönüşümünü sağlayan çalışmalarıyla 2021 yılında 2 milyonu sayı sayı kullanımlı kösele ve pamuktan çantanın kullanımını sağladı. Özgün markalı ürünlerinin ambalajlarını tahlil fail Migros, içerik ve geri tahavvül oranlarını iyileştirmek önerilerini tedarikçileriyle paylaştı. Migros markalı yapışkan deterjanlarının ambalajlarında yüzde 25 oranında geri dönüştürülmüş pet kullanımına başladı.

Çevre Bizim, Sahil Bizim

Migros, muhit bilinci ve farkındalığının artırılması sağlayan sosyal sorumluluk projeleriyle gelecek nesillere henüz sağlıklı ve yaşanabilir tek çevre koymak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda “Çevre Bizim, Sahil Bizim” mesajıyla hayata geçirilen kıyı temizliği etkinliğine katılan Migros ve Macrocenter yemekçilik Marmara’dan Kuzey ve Güney Ege’ye, Akdeniz’takt Karadeniz’açınık kadar toplam 15 sahilde atılgan toplarken, herkesi muhit konusunda duyarlılığa çağrı ediyor.

3 yılda 50 milyon öğünlük gıda kurtarıldı

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda 2030 yılına kadar gıda imha oranlarını yüzde 50 indirmeyi amaçlayan şirket, yerde alandaki operasyonel süreç iyileştirmeleri, indirimli satışları ve bağışlarla 3 yılda 50 milyon öğünlük gıdayı kurtarılmasını sağladı. Sürdürülebilir ve izlenebilir tarımın desteklenmesi konusunda İyi Tarım Uygulamalı meyve – sebze satış tonajını artırmayı amaçlayan, küçük üretici ve çiftçileri terbiye, müşavirlik, toplu alımlarla gelenekçilik Migros rejeneratif tarım kapsamında tek pilot çalışmayı bile başlattı.

Karbon salımını 4 yılda yüzde 26 azalttı

BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nin ilk yayınlandığı günden yerde yana, endekste kesiksiz yer saha tek perakendeci olan Migros, İyi Gelecek Planı doğrultusunda, sürdürülebilirliği çevresel, sosyal ve yönetişim boyutlarıyla ele alıyor. Sürdürülebilirlik Komitesi’nin çalışmaları kapsamında metrekare başına günlük karbon salımını 4 yılda yüzde 26 oranında azalttığı mağazalarında 2030 yılına kadar ilave yüzde 35 karbon azaltımı amaçlarken, su tüketimini ise yüzde 10 kısıntı hedefi bulunuyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: