Anasayfa / Genel / Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? (2022 Eylül ayı PPK faiz toplantısı tarihi)

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? (2022 Eylül ayı PPK faiz toplantısı tarihi)

Merkez Bankası tarafından muayyen tarihlerde plânlı faiz toplantısıyla beraberce kararlar açıklanıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCBM) Ağustos ayında plânlı toplantıda politika faizini 100 esas puan indirerek yüzde 13,00 seviyesine çekmişti. Peki, Eylül ertesi Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak?

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) eylül ertesi faiz kararı toplantısı tarihi malûm oldu.

Buna göre; TCMB faiz toplantısı zaman saat 14.00’te yapılacak. 

PİYASALARIN BEKLENTİSİ NE?

AA Finans’ın zaman gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik piyasa tapın anketi, 29 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

Anket sonuçlarına göre, ekonomistlerin 19’u faizinin yüzde 13’te sabit tutulacağını öngörüyor. Ankete katılan ekonomistlerden 9’u politika faizinde 100 esas puanlık, 1’i ise 50 esas puanlık indirim bekliyor.

Geçen ağrı gerçekleştirilen PPK toplantısında, politika faizi 100 esas puanlık indirimle yüzde 14’ten yüzde 13’açınık çekilmişti.

Ekonomistlerin yıl sonu politika faiz oranına ilişkin beklentilerinin medyanı bile yüzde 13 oldu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: