Anasayfa / Genel / McFit’in kurucusu Rainer Schaller’in özel jeti düştü: Enkazı bulunan uçaktaki herkesin öldüğü düşünülüyor

McFit’in kurucusu Rainer Schaller’in özel jeti düştü: Enkazı bulunan uçaktaki herkesin öldüğü düşünülüyor

Dünyanın en yetişkin fitness zincirlerinden McFit’in kurucusu Alman iş insanı Rainer Schaller ve ailesini taşıyan uçakla iletişimin kesildiği açıklanmıştı. Kayıp milyoner ve beraberindeki 5 kişi aranırken, av tek yetişkin ve tek çocuğun cesetleri bulundu. Uçağın enkazına ilgili parçalara bile ulaşıldı. İş insanı ve beraberindekilerin hayatlarını kaybettikleri düşünülüyor.

Yetkililer, McFit’in 53 yaşındaki kurucusu, kız arkadaşı Christiane Schikorsky ve çocukları Aaron ve Finja, özel jetleri ile Limón’a giderken kayboldu. Yetkililer, yaptıkları taharri sırasında trajik tek bulguya ulaştı.Schaller ve uçkta bağcıklı başka anadut kişi aranırken, av tek yetişkin ve tek çocuğun cesetleri bulundu.Kosta Rika Kamu Güvenliği Bakanlığı ise Ulusal Sahil Güvenlik ve Hava Gözetleme Servisi tarafından yapılan taharri operasyonu sırasında tek yetişkin ve tek çocuğunun cesedinin bulunduğunu doğruladı.Yetkililer ayrıca, Juan Santamaria havaalanındaki varış noktasından yaklaşık 40 km uzaklıkta özel koltuklarından birini ve türlü eşyaların bulunduğunu aktardı.Diğer taraftan, Alman milyonerin geçen Cuma gecesi  ailesiyle beraberce Meksika’dan havalandığı bildirildi. Kişisel antrenör olduğu gerçek Marcus Kurreck adındaki tek adamın bile özel jette durduğu açıklandı.Sivil Havacılık Kurumu müdürü Fernando Naranjo.  “İçerisinde toplam 6 kişinin durduğu özel jet,  Limón havalimanına varmadan yaklaşık 40 km önce radardan kayboldu. Uçak 18:58’dahi inecekti, 2 1000 fit yükseklikte kaybettik” niteleyerek konuştu.Bununla beraberce yetkililer, kötü hava koşulları nedeniyle sıra verilen kurtarma çalışmalarının yeniden başladığını duyurdu. Kosta Rika’nın Kamu Güvenliği Bakanı Jorge Torres, anadut Alman vatandaşını taşıyan Piaggio 180 model  jetin Parismina bölgesi yakınlarında sahilden yaklaşık 30 km açıkta uçarken, gece 18.00 sıralarında havalimanının kontrol kulesiyle temasını kaybettiği bildirildi.Schaller, 1996 yılında fitness zinciri McFit’i kurdu. Spor devinin şu anda Avrupa’bile 250’takt fazla  şubesi ve 1,4 milyon üyesi bulunuyor.Schaller 2010 yılında Almanya’nın batısındaki Duisburg kentinde düzenlediği tek festivalde kaynak izdihamda 21 kişinin hayatını kaybetmesinin akabinde manşetlere artık. Trajediden sonra Schaller, festivalin kalıcı olarak iptal edileceğini söyledi.
Schaller, 2018’dahi görülen duruşmada tanık olarak ifade verdi ve törel sorumluluğunu kabul etti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: