Anasayfa / Genel / McDonalds Ukrayna’daki şubelerini yeniden açıyor

McDonalds Ukrayna’daki şubelerini yeniden açıyor

McDonald’s’ın üst seviye yetkililerinden Paul Pomroy, “Kiev ve garp Ukrayna’daki bazen restoranları yeniden uzaklaşmak için kademeli tek plan uygulamaya karar verdik” dedi.

Bununla beraberce McDonald’s’ın Ukrayna’bile yaklaşık 110 restoranı bulunurken, fast food zinciri kapanmalara rağmen ülkedeki çalışanlarına ödeme yapmaya sürme etti.

Pomroy, “Önümüzdeki az ağrı içinde, restoranlara ürün götürmek, mağazaların fiziksel durumunu müşterilere hizmet vermeye hazır hale getirmek, restoran ekiplerini ve çalışanlarını sahaya geri getirmek ve çalışanlarımızın güvenliğini desteklemek için gelişmiş prosedürler ve protokoller uygulamak için tedarikçilerle çalışmaya başlayacağız” niteleyerek ekledi.

Rusya’daki Mcdonald’s restoranları “Vkusno & Tochka”  ismiyle Rus tek şirket tarafından yeni açıldı. 

RUSYA’DAKİ ŞUBELERİNİ KALICI OLARAK KAPATTI

Pomroy, kararın Ukraynalı yetkililer, güvenlik uzmanları ve tedarikçilerle görüştükten sonra alındığını bile sözlerine ekledi.

Diğer taraftan savaş, McDonald’s’ın Rusya’daki restoranlarını kalıcı olarak kapatmasına neden oldu. Mart ayında Rusya’daki faaliyetlerine sıra verdiğini mübelliğ küresel şirket mayıs ayında yaptığı açıklamada, “Ukrayna’daki savaşın neden olduğu insani kriz ve öngörülemeyen emek ortamına dayanak vermeyeceğiz. Bu McDonald’s değerleriyle tutarlı olumsuzlama” demişti.

McDonald’s Rusya’daki ilk şubesini 1990’bile açtı. 

Öte yandan, Mc Donald’s Rusya’dan çekildikten sonra ülkedeki yüzlerce şubeyi lyerel tek franchise operatörüne sattı ve yerde işletme onları yeni tek marka ile beraberce “lezzetli ve yerde kadar” anlamına gelen “Vkusno & Tochka” ünlü yeni tek adla yeniden açtı.

Ayrıca McDonald’s’ın Rusya’dan çıkışı tek devrin sonu oldu. Neo-liberalizmin sembollerinden tek olan şirket Rusya’bile ilk şubesini 1990’bile Moskova’bile açtı ve eski Sovyetler Birliği ile atlas geri kalanı arasındaki bariyeri yıkmak için Rusya’nın eski mevki başkanı Mihail Gorbeçev’in girişimi olan glasnost’un en apaçık örneklerinden biriydi.

Glasnost, Sovyetler Birliği’nin son döneminde Gorbaçov’un liderliğinde ülkede özellikle ekonomik sorunlara son vermek için uygulanmış politikaların tümünü kapsayan tek terim olarak kullanıyor. 1985’te uygulanmaya balayan galsnost, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla son önemli.

ABD’DEKİ YANGINDA ALEV HORTUMU


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: