Anasayfa / Genel / Matt Gaetz, Kevin McCarthy’nin Temsilciler Meclisi başkanlığından alınması için önerge sundu

Matt Gaetz, Kevin McCarthy’nin Temsilciler Meclisi başkanlığından alınması için önerge sundu

Florida’dan Temsilci Matt Gaetz, Pazartesi günü geç saatlerde, Cumhuriyetçi Partili Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’nin meclis liderliği görevinden alınması yönünde bir karar sundu.

Kongre üyesi, cumartesi günü konuşmacının hükümetin kısmi kapanmasını önleyecek kısa vadeli bir tedbiri geçirmek için Temsilciler Meclisi Demokratlarının desteğine güvenmesinin ardından McCarthy’ye karşı hamle yapma sözü vermişti.

Gaetz, “Yeterince Cumhuriyetçim var ve önümüzdeki hafta bu noktada iki şeyden biri gerçekleşecek: Kevin McCarthy Temsilciler Meclisi’nin sözcüsü olmayacak ya da Temsilciler Meclisi’nin sözcüsü olarak Demokratların keyfine göre çalışacak” dedi Gaetz. Pazartesi günü gazetecilere önergeyi sunduktan sonra söyledi. “Her iki sonuçtan da memnunum çünkü Amerikan halkı onları kimin yönettiğini bilmeyi hak ediyor.”

“Hadi bakalım” McCarthy tweet attı cevap olarak.

Analistler arasında, MarketWatch’un bildirdiği gibi, Gaetz McCarthy’yi devirmeyi başarsa bile bölünmüş Washington’un harcamalarının çok fazla değişmeyebileceği yönünde bir görüş var.

Temmuz 2015’te dönemin Sözcüsü John Boehner aleyhine bir tahliye önergesi sunuldu ve o sırada Meclis tarafından oylanmadı, ancak Boehner Eylül 2015’te istifasını duyurdu. Böyle bir önerge 1910’da o döneme karşı da başarısız bir şekilde kullanıldı. -Konuşmacı Joseph Cannon ve 1997’de değerlendirildi, ancak sonuçta o zamanki Konuşmacı Newt Gingrich’in liderliğinden hoşnutsuz olan küçük bir Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçisi grubu tarafından kullanılmadı.

MarketWatch arşivlerinden (Ocak 2023): McCarthy’nin uzatmalara karşı galip gelmek için yaptığı konuşmacı anlaşması onu ‘kısırlaştıracak’ ve daha fazla hükümetin kapatılması anlamına gelebilir


İlginizi Çekebilir

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir. Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: