Anasayfa / Genel / Maliye Süper Lig’i takibe aldı: 40 futbolcuya vergi incelemesi

Maliye Süper Lig’i takibe aldı: 40 futbolcuya vergi incelemesi

27 Mayıs 2020’dahi yapılan düzenlemeye göre, 1 Kasım 2019’dan sonra imzalanan profesyonel futbolcu sözleşmelerinde, 600 1000 TL’yi geçen kesintisiz kazançlarda kulübe yüzde 20, futbolculara bile yüzde 20 vergi ödemek zorunluluğu getirildi.

Ancak 31 Mart 2021’dahi beyanname süresi dolmasına rağmen Süper Lig’takt 15, TFF 1.Lig’takt ise sadece 1 futbolcunun beyanname verdiğini AKŞAM SPOR henüz önce gündeme getirmişti. Maliye Bakanlığı beyanname süresi dolmasına rağmen gerekli işlemleri yapmayan oyuncular hakkında inceleme başlattı.

YURT DIŞINA ÇIKANLAR VAR

Akşam gazetesinin haberine göre şu ana kadar vergi incelemesi başlatılan Süper Lig’dahi forma giymiş futbolcu sayısı 40’ı önemli. Bunlardan 7’sinin yabancı, başka 33 kişinin ise yerli olduğu öğrenildi. Vergi incelemesine tabi oyuncular arasında söz konusu dönemde Süper Lig’dahi oynayıp, henüz sonra ayrık ve ülke dışına çıkma oyuncular bile var.

Ülke dışına kaynak oyuncuların yerine getirmediği vergi yükümlülüklerinin tahsili için dahi süreç başlatıldı. Uluslararası anlaşmalar gereği vergi tahsilatı zaman alsa bile yurt müstesna oyunculardan gerekli ödemeler alınabiliyor.

YABANCILAR DAHA TİTİZ

Söz konusu futbolcuların vergi aslı, vergi ziyaı ve gecikme faiziyle beraberce ödemeleri gereken miktarın 40 milyon TL civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu inceleme 2020’yi kapsıyor. 2021 Mart ayında dolan beyanname süresinde yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyenler için ise işlemlerin henüz sonra yapılması bekleniyor. Vergi yükümlülüğünün yerine getirilmesi konusunda yabancı oyuncuların henüz hassas davrandıkları bile belirtiliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: