Anasayfa / Genel / Lübnan’da banka şubeleri kapalı kalacak: Baskınlar arttı – Son Dakika Dünya Haberleri

Lübnan’da banka şubeleri kapalı kalacak: Baskınlar arttı – Son Dakika Dünya Haberleri

Lübnan Bankalar Cemiyeti, ülke genelinde 16 Eylül’dahi eş zamanlı olarak mevduat hesapları dondurulan vatandaşların bankalara saldırma çiçekçi nedeniyle yaşanan 3 günlük kapanmadan sonra yazılı makale yayımladı.

Açıklamada, bankaların güvenliği için gerekli tedbirlerin henüz alınmamış olması ve saldırma tehlikesinin sürme etmesi nedeniyle bankaların kapılarının açılmayacağı ifade edildi.

Devlet tarafından bankaların güvenliğiyle, görevliler için uygun emek ortamı sağlanana kadar kapanma kararının geçerli olacağı kaydedilen açıklamada, bankaların ne zamana kadar kapalı olacağına üzerine ayrıntı verilmedi.

LÜBNAN’DAKİ EKONOMİK KRİZ VE BANKA BASKINLARI

Lübnan’bile özyazı rezervlerinin erimesini önlemek için 2019’dan itibaren tüm özyazı mevduat hesapları dondurulmuştu.

Lübnan Merkez Bankası, Kasım 2021’dahi kısıtlı ve hükümetin belirlediği kur üzerinden vatandaşların parasını çekebileceğini açıklamıştı.

Ülke, yerde gelişmeler nedeniyle zaman zaman türlü olaylara sahne olurken başkent Beyrut’ta 11 Ağustos’ta tek kişi, parasını çekemediği için silahla kredi çalışanlarını tüm gün rehin algan, henüz sonra teslim olmuştu.

Beyrut’ta 14 Eylül’dahi dahi Sali Hafız ünlü tek kadın, parasını benzemek için bankayı basmış ve hesabındaki 13 1000 dolarlık meblağı aldıktan sonra şubeden ayrılmıştı.

Hafız’ın akabinde 16 Eylül’dahi, ülkenin farklı bölgelerinde en rengi 7 kredi baskını gerçekleşmişti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: