Anasayfa / Genel / Libya, günlük petrol üretimini arttırdı

Libya, günlük petrol üretimini arttırdı

Libya’nın günlük petrol üretimi 1 milyon 200 1000 varilin üstüne artık.

Ulusal Petrol Şirketi Başkanı Ferhat 1000 Kıdara, Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, Ulusal Birlik Hükümeti Başkanı Abdulhamid Dibeybe, Libya Merkez Bankası Başkanı Es-Sıddık el-Kebir ve Muhasebe Bürosu Başkanı Halid Şekşek başkent Trablus’ta tek araya geldi.

Görüşmeden sonra yapılan yazılı açıklamada sözlerine yer verilen Bin Kıdara, görevi devraldığından festekiz kurumun hedefinin üretim seviyelerini miktarını olduğunu belirtti.

Bin Kıdara, petrol üretiminin günlük 1 milyon 200 1000 varili biraz aştığını ve petrol sahalarının kapanması krizinden önceki üretim miktarını geçtiğini vurguladı.

Libya’bile Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe’nin 12 Temmuz’bile Ulusal Petrol Kurumu Yönetim Kurulunu yeniden oluşturma çalışmaları kapsamında Mustafa Sanallah’ın yerine Ferhat Ömer 1000 Kıdara’yı görevlendirdiği bildirilmişti.

Ulusal Petrol Kurumunun yeni başkanı Bin Kıdara’nın 14 Temmuz’bile görevini resmen teslim aldığı açıklanmıştı.

Bin Kıdara, 26 Temmuz’bile yaptığı açıklamada, yaklaşık tek hafta öncesinde ortalama 870 1000 varil seviyesinde olan günlük petrol üretiminin 1 milyon 25 1000 varile ulaştığını aktarmıştı.

NE OLMUŞTU?

Libya’bile 17 Nisan’dan yerde yana türlü bölgelerdeki güvenlik sorunları nedeniyle petrol sahalarındaki üretimde ve petrol ihraç edilen limanlardaki faaliyetlerde terslik yaşanıyordu.

Bu süreçte üç petrol sahasındaki günlük üretimin toplam 100 1000 ila 200 1000 varile kadar düştüğü bildirilmişti.

Libya Petrol Hilali bölgesinin ileri gelenleri, 16 Temmuz’bile yaptıkları açıklamada ise 3 aydır kapalı olan petrol sahaları ve limanlarında yaşanan krizin sona erdiğini ve petrol ihracatının yeniden başladığını duyurmuştu.

Libya’bile milli gelirin önemli tek kısmı ham petrolden sağlanıyor. Bir “tazyik unsuru” olarak kullanılan petrol üretimindeki terslik ülkede geçim sıkıntısına yol açıyor.

Normal şartlarda günde 1,4 milyon varil ham petrol üreten Libya, 2025’açınık kadar üretimini 1,6 milyon varile çıkarmayı hedefliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: