Anasayfa / Genel / Küresel salgın evlere minimalist yaklaşım getirdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Küresel salgın evlere minimalist yaklaşım getirdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Pandemide tüm materyalizm yaygınlaşan hibrit emek modelleriyle ofisler işlevini yitirirken, evlerin dahi kabuk değiştirdiğini tamlayan Tuğbay Mimarlık Kurucusu İbrahim Tuğbay, “Küresel salgında işin eve taşınması, pandemi öncesinde otel gibi kullanılan evlerdeki insan trafiğini hızlandırdı. Tüm hane halkını tek noktada buluşturan evlerde fonksiyonellik ve konfor arayışları oluştu. Daha önce ofis kültürüyle tanışmayan evlerin tek bölümünde konforlu emek alanı yaratılması tek zorunluluk haline dönüştü. Ofis sandalyesi ve masasıyla tanışan evlerin içinde zamanla küçük ölçekli kişiselleştirilmiş ofisler kuruldu. Çalışma modellerine ilişkin gelecek öngörüleri, yerde ofislerin evlerin içindeki yerini sağlamlaştıracağını gösteriyor” niteleyerek belirtti.

İŞİNİ EVE TAŞIYANLARA ÇÖZÜM ODAKLI YOL HARİTASI

Pandeminin ilk günlerinden yerde yana geliştirdikleri mimari tasarım ve bezemleme uygulamalarıyla işini eve taşıyanlara hal odaklı yol haritası sunduklarını kaydeden İbrahim Tuğbay, “Küresel salgının etkilerinin azalmasıyla her ne kadar sosyal yaşamımıza geri dönsek dahi evlerde mekansal ve ruhsal ferahlık arayışları yeni mimari ve bezemleme trenlerine yön veriyor. Konfor, tek evin vazgeçilmez unsuru haline geldi. Tüm hane halkının farklı konfor arayışlarına yanıt veren mimari hal ve bezemleme uygulamaları popülerliğini koruyor. Küresel salgının yarattığı yeni yaşam dalgası, evlere minimalist tek aybakım açısı kazandırdı. Evlerin ferahlığını elinden saha yetişkin eşyaların yerini küçük ama işlevsel eşyalar öncü. Sağlığa ilişkin kalan kaygılarla tabiî malzeme seçimine öncelik tanındı” dedi.

İbrahim Tuğbay

YAŞAM ALANLARININ GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK

2019 yılında, en yeni mimari yaklaşımların olgunlaşma sürecinde faaliyete başladıklarını söyleyen Tuğbay Mimarlık Kurucusu İbrahim Tuğbay, “Bu dönemde evlerde ferahlık, konfor ve fonksiyonellik arayışları iş yükümüzü artırdı. 2 yılı transandantal sürede hedeflediğimiz noktanın ötesine geçmeyi başardık. Mimari ve bezemsel hal önerilerimizle kısa sürede marka bilinirliğimizi artırdık. İmza attığımız ulusal ve uluslararası projelerle müşterilerimize yalnızca mimari çözümler sunmadık, tıpkısı zamanda yaşam konforu elde edebilmelerine yönelik müşavirlik yaptık. Yeni projelerimizle küresel salgının yön verdiği mimari yaklaşımların izinden giderek yaşam alanlarının geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz” dedi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: