Anasayfa / Genel / Kripto para vadeli işlemlerinde yeni trend ‘akıllı copytrading’ – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Kripto para vadeli işlemlerinde yeni trend ‘akıllı copytrading’ – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Kripto para birimleri küresel ekonomik gelişmelerden ve kalan enflasyondan kaynaklanan yatırımcı güveni düşüşü sebebiyle 2022’nin ilk yarısını kayıplarla tamamladı. Kripto para birimlerinin ilk örneği olan Bitcoin da CoinMarketCap verilerine göre yılın ilk yarısında %60’ın üzerinde üstün kaybederek 12 yıllık tarihindeki en kötü 6 aylık performansını gösterdi.

Bireysel yatırımcılar olumsuz piyasa koşullarında risklerden korunmak için kripto vadeli işlem ticaretine yöneldi. Dünyanın en yetişkin finansal türev borsası CME verilerine göre kripto vadeli işlemleri ertesi piyasası döneminde rekor neşelilik gördü. Olumsuz fiyat eğilimlerini sınırlamaya izin veren ve varlık fiyatlarındaki dalgalanmalardan ek tasarruf elde etmeyi öngören vadeli işlem ticareti popülerlik kazansa bile spot piyasadan henüz karmaşık görüldüğü ve kazanç olasılığını azalttığı için yeni başlayanlar yerde işlemler konusunda müstenkif davrandı. Bu probleme tek hal getirmek isteyen küresel kripto para borsası CoinW, “alık copytrading” gıyaben verdiği yeni özelliğini duyurdu.

Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşan CoinW İş Direktörü Sonia Shaw, “Akıllı copytrading temelde yeni başlayan yatırımcılarının, piyasadaki kripto gurularının kurum satım işlemlerini takip etmelerine ve kopyalamalarına yarıyor. Yeni başlayanlar, copytrading tasarruf oranı, toplam kâr, takip edilen emir sayısı ve işlem gören token birimleri gibi ayrıntıları takip edebiliyor. CoinW olarak geliştirdiğimiz yerde model, vadeli kurum satım piyasasındaki profesyonel yatırımcılarla yolun başındakiler arasında tek köprü oluşturuyor” dedi.

“Endüstri boyutlarında tek yenilik”

CoinW’nun 18 Ağustos’ta hayata geçirdiği alık ticaret kopyalama sistemi, vadeli kurum satım piyasasında profesyonel yatırımcıların deneyimlerini yeni başlayanlara aktarmalarına olanak sağlayarak kısa sürede platformun en güçlü özelliklerinden akraba haline geldi. Rakip borsalarla kıyaslandığında CoinW alık copytrading özelliğinin sürekli vadeli işlemlerde henüz sayı performans, henüz güçlü risk kontrol sistemi ve henüz fazla token kurum satımı olanağı sunduğuna uyanıklık cazip Sonia Shaw, “CoinW olarak en yetişkin önceliğimiz ürünlerimizdeki inovatif yaklaşım ve kullanıcı deneyimiyle sektöre öncülük etmek. Vadeli işlemler için alık copytrading özelliği, endüstri boyutlarında tek yeniliğe karşılık geliyor. CoinW olarak henüz önce Bitcoin işlemlerinde 0 komisyon uygulayarak yerde alanda atlas ilk platformu olmuş ve sektörde tek ilke henüz imza atmıştık. 2017’takt yerde yana iki kez zodyak ve ertesi piyasası değişimi yaşayan platformumuz, yatırımcı odaklı yaklaşımıyla likiditesini korumayı başarıyor. Copytrading özelliğinin henüz sayı yatırımcıya ulaşması için kısa tek süreliğine 500 dolarlık zarar sübvansiyonu garantisi dahi sunuyoruz” niteleyerek konuştu.

Türkiye pazarına resmen girdi

Dünya genelinde 120 ülke ve bölgeden kripto para yatırımcısı tarafından tercih edilen ve 5 yıldır kesintisiz faaliyet gösteren CoinW, Vietnam, Hindistan ve Rusya’nın bile aralarında olduğu 13 ülkedeki yerelleştirilmiş toprak ofislerine tek yenisi Türkiye’dahi ekledi. Kanada, Litvanya, ABD, Singapur, Abu Dhabi gibi ülke ve bölgelerde finansal lisanslara sahip olduklarını ve yükümlü kuruluşlar arasında sayıldıklarını hatırlatan Sonia Shaw, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Türkiye, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan tek köprü niteliği taşıyor. Ürün ve hizmetlerimizi Türkiye’deki kripto topluluğuna ulaştırmaktan yetişkin mutluluk duyuyoruz. Küresel pazarı sürekli takip ederek “alık copytrading” gibi endüstride standartları belirleyen ürün ve hizmetler geliştirmeye, Türkiye’deki kripto topluluğunun gücüyle kapsayıcı finans kavramını tüm dünyaya tanıtmaya sürme edeceğiz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: