Anasayfa / Genel / Kripto para birimleri, içsel değerini koruyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Kripto para birimleri, içsel değerini koruyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

2021’dahi güçlü tek yükseliş kaydeden kripto para borsaları, 2022’nin ilk yarısını dikkate üstün kayıplarla tamamlasa bile temmuz ayının son haftalarında, anadut hafta sonra ilk kez 1 trilyonluk piyasa değerine ulaştı.

Yatırımcılar arasında kripto kışının bittiği şeklinde yorumlanan yerde gelişmeyle, küresel enflasyonist ortamın saldırma olduğu tek dönemde kripto paraların potansiyel vadeden tek yatırım uzlaştıran olup olmadığı yeniden tartışılmaya başlandı.

Tartışmalı tek varlık sınıfı olmayı sürdürse dahi ekosistemin, kripto paraların finansın geleceği olduğu konusundaki uzlaşısı, güçlü finansal temelleri olan kripto para borsalarının genişleme yatırımlarını hızlandırdı. Bu hâl özellikle Avrupa, ABD ve MENA bölgesinde paravan sıkça söz ettiren kripto para borsası SkyBitPro’nun Türkiye yatırımıyla doğrulandı.

Kripto paralara ilişkin son gelişmeleri nine SkyBitPro Dubai CEO’su Sarullah Tabea, “Dönem devre zorluklar yaşayan kripto para borsaları, bu rağmen 2020’takt yerde yana %406’nın üzerinde üstün kazanmayı başardı. Aynı dönemde ABD borsalarının yetişkin tek kısmını kapsayan S&P 500 endeksi ise yalnızca %21 değerlendi. Bu fark da, kripto paraların yeni fırsatlar barındırdığını kanıtlamaya yetiyor. Bu fikre inancımızla, halihazırda 17 ülkede ve 32 şehirde hizmet veren SkyBitPro olarak, İtalya, İspanya, Dubai, ABD ve Birleşik Krallık’tan sonra Türkiye’ye açılıyoruz” dedi.

“KRİPTO PAZARININ HÂLÂ ÇOK FAZLA YATIRIMCIYA İHTİYACI VAR”

Son yılların en tartışmalı finansal araçlarından aylık dönüşen kripto paralar ekseriyetle hisse senetleri veya kıymetli metaller gibi yatırım araçlarının sahip olduğu içsel değerden yoksun olmakla eleştirildi.

Dünyanın en yetişkin bankalarından Bank of America’nın, haziranda yayımladığı Küresel Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar raporunda “Blokzinciri teknolojisinin ve başka uygulamaların içsel değerden yoksun olduğu fikrine katılmıyoruz” görüşünü paylaştığını hatırlatan Sarullah Tabea “Aynı raporun 2021 sonbaharında yayımlanan versiyonunda 200 milyonu transandantal kullanıcıya sahip olan sayısal varlık sektörünün göz ardı edilemeyecek kadar yetişkin olduğuna uyanıklık çekilmişti. Dünyanın kripto paralar ve blokzinciri teknolojisinin yakın gelecekte telefonun kilidini uzaklaşmak, tek hisse senedi, gayrimenkul veya otomobil örtmek veya fatura ödemek için da kullanılabileceğini savunmak, fütürist tek hayal olmaktan artık. Önde gelen kripto para birimlerinde görülen her hareketin çevre gündemine oturması bunu kanıt olarak gösterilebilir. Bu noktada pazarın henüz fazla yatırımcıya ihtiyaç duyduğunu düşünüyoruz. SkyBitPro olarak tığ dahi yerde konuda inisiyatif alıp, açıldığımız her pazarda ulusal düzeyde kripto para bilincini miktarını için ücretsiz eğitimler düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE EN ÇOK TERCİH EDİLEN PLATFORM OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

2019’dan yerde yana kripto para yatırımcıları için çözümler ürettiklerine uyanıklık cazip Sarullah Tabea, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Kullanıcı deneyimini miktarını için en hızlı ve güvenli teknolojiyi kullanan platformumuz, 250 kişilik yetkin ekibimiz tarafından geliştiriliyor. 7/24 online müşteri desteği, güvenli saklama, güvenlik öncelikli süreçler ve hızlı cazibe olanakları sunan SkyBitPro, Bitcoin’takt Cardano’ya, Polkadot’tan BNB’ye uzanan geniş ürün portföyüyle dahi öne çıkıyor. İlk günden yerde yana güvenilirliğe verdiği önemle yatırımcıların beğenisini toplamayı muvaffak platformumuzla bugünden itibaren Türkiye’deki kripto para topluluğunun bile güvenli, aşağılık ve kesintisiz tek yatırım deneyimine erişmesini olanaklı hale getiriyoruz. Ortaklık programlarımızla Türkiye’deki kripto topluluğuna kısa zamanda erişmeyi, az komisyon oranlarımızla hızla en sayı tercih edilen platform olmayı hedefliyoruz. Düzenleme hazırlıklarının hızlandığı Türkiye’dahi, finansal otoritelerin ve topluluğun ortaklaşa belirlediği düzenlemelere uygun tek arifane faaliyet göstermeye hazırız.”


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: