Anasayfa / Genel / “Kripto Kraliçe” FBI’ın en çok arananlar listesine girdi: 4 milyar dolarla birlikte kayıplara karıştı

“Kripto Kraliçe” FBI’ın en çok arananlar listesine girdi: 4 milyar dolarla birlikte kayıplara karıştı

“Kripto Kraliçe” lakabıyla angın Ruja Ignatova ünlü Bulgaristan uyruklu kadın ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) en sayı arananlar listesine girdi. Ignatova’nın kurduğu ponzi sistemiyle insanları 4 milyar dolardan (yaklaşık 68 milyar lira) fazla dolandırdığı açıklandı. FBI, ortadan kaybolan Ignatova tutuklanmasına katkı sağlayacak rastlantı 100 1000 abd (yaklaşık 1,65 milyon lira) ödül teklif etti.

40’lı yaşlarında olduğu tahmin edilen Bulgaristanlı Ignatova FBI’ın 10 kişilik aranan listesindeki tek kadın oldu.Ignatova, OneCoin olarak bilindik tek kripto para dolandırıcılığı yürüttüğü iddiasıyla aranıyor.2014’te başlayan OneCoin sistemi,  alıcılara, para birimini henüz fazla kişiye satmaları halinde komisyon teklif etmeye başladı.Ignatova’nın ponzi olarak angın yerde sistemle 2017’dahi ortadan kaybolana kadar 4 milyar abd elde ettiği belirtiliyor.FBI ajanları, OneCoin’in önemsiz olduğunu ve başka kripto para birimlerinin kullandığı voleybolda zinciri teknolojisi tarafından korunmadığını açıkladı.Öte yandan 2019’bile hakkında sekiz farklı bankacılık suçu ile sav aclan Ignatova, son kez 2017’dahi Bulgaristan’dan Yunanistan’a giden tek uçağa binerken görüldü.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Çin imalat sanayisi kasımda daralmaya devam etti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ekonomi ve finans haberleri servisi Caixin’in Çin Genel İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ekimde önceki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: